Судове рішення #1303564
Справа № 2-1634/2007р

                                                                                                                                               Справа № 2-1634/2007р.

    Р І Ш Е Н Н Я

                                                             ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ 

 

       11 вересня 2007 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська

у складі:     головуючої судді:           Петешенковій М.Ю.       

                    при  секретарі:              Похилено О.В.

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд -

 

ВСТАНОВИВ:

 

        30 липня 2007 р. ОСОБА_1 звернулася до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом про стягнення з ОСОБА_2. аліментів на її утримання та на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що з 17 березня 2007 р. вона перебуває у зареєстрованому шлюбі із відповідачем, від якого вони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. Починаючи з 20 червня 2007 року спільне проживання з відповідачем та ведення спільного господарства між ними припинено.

       Станом на теперішній час позивачка не працює, оскільки займається доглядом за дитиною, тому потребує утримання з боку відповідача. Відповідач фізично здоровий, матеріальну допомогу на її утримання надає в недостатньому розмірі, працює та має достатній заробіток і може надавати матеріальну допомогу.

       Позивачка просила стягнути із відповідача аліменти на її утримання у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітної плати щомісячно до досягнення дитиною трьох років, а також стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітної плати щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення нею повноліття.

       У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила задовольнити. 

       Відповідач позов визнав та не заперечував проти стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини і дружини.

       Заслухав пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги належать задоволенню з наступних підстав.

       В силу ст. 75 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік зобов”язани підтримувати друг друга.

       На підставі ч. 1 ст. 75 Сімейного кодексу України, аліменти присуждаються в частині від заробітку, або в твердій грошовій сумі.

       Згідно зі ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України, дружина, з якою проживає дитинна, має право на утримання чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

       Матеріалами справи встановлено, що сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 17 березня 2007 р. Від шлюбу мають доньку неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., батьком якого є відповідач.

       Сторони не підтримують сімейні стосунки, проживають окремо, що підтверджено поясненнями сторін та в судовому засіданні не заперечувалося.

       З довідки з місця роботи відповідача від 27 серпня 2007 р. вбачається, що він дійсно працює у ТОВ „БаДМ”. Його заробітна плата за останній рік складає 720 грн.

       Згідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у м. Дніпропетровську ради від 27 серпня 2007 р., позивачка починаючи з квітня  2007 р. отримує матеріальну допомогу в середньому 480 грн. 91 коп. І ніяких інших доходів немає.

       При таких обставинах, суд вважає, що відповідач зобов”язаний платити аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення нею повноліття, крім того зобов”язаний підтримувати свою дружину, з якою проживає неповнолітня дитина, батьком якої він є до досягнення дитиною трьох років.

        Керуючись ст.ст. 75, 84, 180-184 СК України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 212-215, 367 ЦПК  України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

        Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., уродженця м. Дніпропетровська, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. аліменти у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

        Стягнення здійснювати з 30 липня 2007 р. і до досягнення дитиною повноліття.

        Судове рішення негайно виконати у розмірі платежу за один місяць.

        Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., уродженця м. Дніпропетровська, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

        Стягнення здійснювати з 30 липня 2007р. і по 18 квітня 2010р.

         Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 грн. 50 коп.

        Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                 Головуюча суддя:                                                                   М.Ю. Петешенкова

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація