Судове рішення #1303634
Справа № 2-752/2007р

                                                                                                                                                Справа № 2-752/200.

Р І Ш Е Н Н Я

                                                                  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ 

 

           12 квітня 2007 р.    Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

                    головуючої судді                                  Петешенковій М.Ю.       

                    при  секретарі                                      Білошапки Я.В. 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у зв”язку з продовженням навчання, суд -

 

ВСТАНОВИВ:

 

05 березня 2007 р. ОСОБА_1 звернулася до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у зв”язку з продовженням навчання.

            Позовні вимоги позивачка обґрунтувала тим, що з відповідачем по справі вона перебувє у зареєстрованому шлюбі з 04 березня 1989 р., від якого вони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. На теперішній час син навчається в Придніпровському енергобудівному технікумі м. Дніпропетровська. Самостійного заробітку він немає. Відповідач добровільно надавати матеріальну допомогу відмовляється, але працює, має заробіток і можливість надавати матеріальну допомогу.

            Позивачка просила стягнути із відповідача на її користь, на утримання дитини аліменти у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітку щомісячно до припинення навчання дитини.

             Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі і не заперечував проти його задоволення.

            Вислухавши пояснення позивача, вивчивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

             Згідно ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітній син продовжує навчання і у зв”язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

            В судовому засіданні встановлено, що батьком повнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., є ОСОБА_2 (а.с. 5).

            Як впливає з наданої довідки Придніпровського енергобудівного технікуму від 1 березня 2007 р. № 39, ОСОБА_3 є студентом денного відділення даного технікуму з 01 вересня 2006 р. та закінчує навчання 30 червня 2009 р.(а.с. 3). 

            Суд вважає, відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини в розмірі ¼ частині від усіх видів заробітку щомісячно до припинення навчання.

            Керуючись ст. ст. 199-201 Сімейного кодексу України, ст. ст. 57-64, ст. ст. 11, 57-60, 130, 209, 213, 215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

 

           Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця Донецької області на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. аліменти у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до припинення навчання.

           Стягнення здійснювати з 05 березня 2007 р. і до 30 червня 2009 р.

           Судове рішення негайно виконати у розмірі платежу за один місяць.

           Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір на прибуток держави у розмірі 51грн.

           Стягнути із ОСОБА_2 на користь Державного підприємства „Судовий інформаційний центр” витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп. 

            Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                    Головуюча суддя:                                                                               М.Ю. Петешенкова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація