Справа № 2-322/07 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 року Хорольський районний суд
Полтавської області в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М.,
при секретарі Листопад В.Л., розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу домоволодіння дійсним та визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу домоволодіння дійсним та визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями, пояснивши, що відповідно до договору купівлі-продажу від 01 листопада 1996 року, посвідченого державним нотаріусом Хорольської державної нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1, відповідач ОСОБА_2 є власником домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Позивачка вказує, що 2 березня 2007 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 було досягнуто домовленість, щодо усіх істотних умов договору купівлі - продажу вказаного домоволодіння та відбулося повне виконання нею договору у вигляді повної оплати його вартості в сумі 27 017 гривень, що доводиться письмовими доказами, тобто розпискою відповідача, в якій ОСОБА_2 визнає отримання ним від ОСОБА_1 коштів за вказане домоволодіння повністю в сумі 15 000 /п"ятнадцять тисяч / гривень та зобов'язується оформити відповідний договір купівлі-продажу до 2.04.2007 року, але пізніше відповідач ухилився від його нотаріального посвідчення, тому вона вимушена звернутись до суду з даним позовом.
В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлений позов підтримала повністю та просила суд визнати договір купівлі - продажу домоволодіння, розташованого АДРЕСА_1, укладений 2 березня 2007 року між нею та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, дійсним та визнати за нею, ОСОБА_1, право власності на домоволодіння, розташоване в АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав повністю.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити повністю з слідуючих підстав.
Відповідно до частини 2 ст. 220 Цивільного кодексу України „Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.".
Відповідно до ст.392 Цивільного Кодексу України „власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності".
Згідно технічного паспорту, виданого комунальним підприємством „Лубенським міжрайонним бюро технічної інвентаризації"" вартість вказаного домоволодіння від 24 березня 2007 року становить 27 017 гривень.
З довідок Новоаврамівської сільської ради Хорольського р-ну від 2.04.2007 року за №№ 621,622 слідує, що відповідач ОСОБА_2 проживає один, його дружина ОСОБА_3, яка не заперечувала проти продажу даного домоволодіння, померла 7 березня 2007 року, відповідно до свідоцтва про її смерть Серія НОМЕР_2, тому при укладенні даної угоди не порушено права інших громадян.
Таким чином, ОСОБА_1 є власником вказаного домоволодіння відповідно до досягнутих з відповідачем ОСОБА_2 усіх істотних умов
2
договору купівлі-продажу належного йому вказаного домоволодіння, фактично набувши право власності на нього повністю.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 220 ч.2, 392 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10,60,212,213,215,218 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
1. Визнати договір купівлі - продажу домоволодіння, розташованого АДРЕСА_1, укладений 2
березня 2007 року між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, та
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, дійсним.
2. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, право
власності на домоволодіння, розташоване в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.