Судове рішення #13042275


Категорія №6.13


  

ПОСТАНОВА

Іменем України


10 грудня 2010 року Справа № 2а-8432/10/1270



                    Луганський окружний адміністративний суд у складі

        судді:                                     Агевича К.В.,

        при секретарі:                        Ворошило О.Є.,

за участю:

представника позивача:                не з’явився,

представник відповідача:               Самаріна І.О.(довіреність від 02.11.2010 №13/1424),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську до публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,-

В С Т А Н О В И В:

09.11.2010 позивач звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, у якому зазначив, що відповідач є платником страхових внесків та зборів до Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську.

Станом на 01.10.10 шахтопрохідницьке управління №3 структурного підрозділу публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» має заборгованість перед позивачем по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 39 795,44 грн. за вересень 2010 року (список №1 та список №2).

          На теперішній час в добровільному порядку сума боргу відповідачем не сплачена, у зв’язку з цим позивач просив стягнути з публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 39 795,44 грн.

У судове засідання представник позивача не з’явився, про дату та час слухання справи був належним чином повідомлений, від нього на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без участі його представника.(а.с.20).

У судовому засідання представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі про що надав відповідну заяву.(а.с.29).

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач - публічне акціонерне товариство «Трест Луганськшахтопроходка» - є платником страхових внесків та зборів до Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську.

Станом на 01.10.10 шахтопрохідницьке управління №3 структурного підрозділу публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» має заборгованість перед позивачем по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 39 795,44 грн. за вересень 2010 року (список №1 та список №2), що підтверджується Актом звірки розрахунків від 06.10.2010.(а.с.25).

          На теперішній час в добровільному порядку сума боргу відповідачем не сплачена.

Відповідно до п.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі за текстом - Закон) страхувальниками є роботодавці: фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру,— для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Приписом п. 6 ст. 20 Закону, страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, — календарний місяць. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно п.6.1. р.6. Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженої Постановою правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003р. №21-1, та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №64/8663 (далі Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону.

П.6.10. р.6. Інструкції передбачено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місце призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місце призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у п.6.4. даної Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій. Призначених на пільгових пенсій, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Так, позивачем були надіслані розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій до відповідача, які останній отримав.(а.с.6-8,22-24).

Згідно п.6.8. р. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Відповідачем цього не було зроблено, у зв’язку з чим у нього виникла заборгованість по відшкодуванню виплати та доставки пільгових пенсій за вересень 2010 року (список №1 та список №2), в розмірі 39 795,44 грн.

Вищезазначені розрахунки відповідачем не оскаржено.

Відповідно до ст. 106 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (список №1 та список №2) у сумі 39 795,44 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.159, 161, 163, 167 КАС України,-  

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську до публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій задовольнити повністю.

          Стягнути з публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (список №1 та список №2) за вересень 2010 року у сумі 39795,44 грн. (тридцять дев’ять тисяч сімсот дев’яносто п’ять грн. 44 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську.

          Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних  повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

          Постанову у повному обсязі складено та підписано 10 грудня 2010 року.


           СуддяК.В. Агевич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація