Справа № 2-5490/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
01 грудня 2010 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого – судді – Зємцова В.В.
при секретарі - Гетьманець О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н ОВ И В:
У серпні 2010 року до суду звернувся ОСОБА_1 з вказаним позовом до ОСОБА_3
Вказував, що з відповідачкою перебуває у зареєстрованому шлюбі з 10.09.1988 року. У шлюбі мають двох дітей сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітню доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 Шлюб у обох перший.
Сімейно-шлюбні відносини між ними припинені, по тій причині, що в сім»ї постійно виникають непорозуміння, сварки які стосуються виховання дітей. У зв’язку з чим почуття любові втрачене, тому вважає, що шлюб розпався остаточно, налагодження між ними нормальних сімейних відносин є неможливим тому шлюб необхідно розірвати. На даний час спільного господарства не ведуть. Просив шлюб розірвати, місце проживання неповнолітньої дитини визначити з відповідачкою.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, просив задовольнити, посилаючись на обставини та підстави, викладені в позові. Пояснив, що вже п’ять місяців проживає з іншою жінкою, примирення з відповідачем не можливе.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову заперечувала, вказувала, що їх сім’я весь час існувала на основі взаємної любові, поваги та взаємодопомоги. Разом вони пережили багато труднощів, чоловік завжди проявляв турботу до неї та дітей, особливо про доньку. Звернення позивача в суд з позовом про розірвання шлюбу стало для неї та дітей несподіванкою, так як позивач ніяк не виявляв свого наміру розірвати шлюб. Вважає, що чоловік подав вказаний позов під впливом тимчасового захоплення іншою жінкою, яка негативно впливає на нього. Просила в задоволенні позову відмовити, шлюб не розривати, так як має намір зберегти сім’ю.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Сторони по справі зареєстрували шлюб 10.09.1988 року. У шлюбі мають двох дітей сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітню доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюб у обох сторін перший.
Сімейно шлюбні відносини на даний час між сторонами припинено, спільного господарства не ведуть. Позивач проживає в фактичному шлюбі з іншою жінкою на протязі п’яти місяців.
Відповідно до ч. 1ст.112 Сімейного Кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини інваліда та інші обставини життя подружжя.
Відповідно до ч. 2 ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя, збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В той же час суд приймає до уваги час, що минув з моменту подання позовної заяви до часу винесення рішення. Вважає, що у сторін було достатньо часу для примирення й відмова в позові буде суперечити інтересам позивача.
На підставі встановлених фактів суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 14, 57 – 59, ч. 4 ст. 130, 208, 209, 212 – 215, 218 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, укладений 10 вересня 1988 року у Виконкомі Дрогиченської сільської ради Дрогиченського району Брестської області, актовий запис № 28 - розірвати.
Місце проживання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 визначити з матір’ю - ОСОБА_2
Прізвище кожному з подружжя після розлучення залишити ОСОБА_1.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :