Судове рішення #13045206

Справа № 2а-2612/2010

УКРАЇНА 

МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2010 року м. Миронівка

Миронівський районний суд Київської області

в складі головуючого  судді   Рудика Ю.В., 

розглянувши в порядку скороченого провадження справу за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської              

області  про визнання дій протиправними ,

У С Т А Н О В И В :

позивач звернулася до суду з даним позовом та просить  визнати протиправною  відмову управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі у проведенні перерахунку та виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, віднесеній до категорії 2, та доплати до пенсії  за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно положень ст.ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та  щомісячної соціальної державної допомоги відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити недоплачену суму щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, доплату до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі однієї мінімальної заробітної плати  та   щомісячної державної допомоги як «дитині війни» у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком  відповідно до вказаних норм за період з 01.05.2010 року по день прийняття рішення та в подальшому забезпечити щомісячну виплату.

Відповідач  у поданих на позов запереченнях заявлених вимог не визнав  та просив застосувати вимоги  ст.ст.  99, 100 КАС України.   

Позов підлягає  задоволенню частково  з наступних підстав.

Позивач народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, є потерпілою від наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2,  що підтверджується копією паспорта та  посвідчення  громадянки, яка постійно проживала у зоні обов’язкового відселення з моменту аварії до прийняття рішення про відселення серії В № 026073, не працює, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України у Миронівському районі, одержує пенсію за віком та постійно проживає в селі Росава Миронівського району Київської області, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Української PCP від 23.07.1991 року № 106 віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус «дитина війни»,

Згідно cmатті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02 1991року № 796 пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, підвищуються на одну мінімальну заробітну плату.

Відповідно до статті 51 вказаного Закону особам віднесеним до категорії 2 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

В силу статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції Закону України № 489-V від 19.12.2006 року, що діяла з 01.07.2007 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком , яку призначають та виплачують управління Пенсійного Фонду України за місцем  проживання осіб, які мають статус дитини війни.

Відповідач не нараховує додаткової пенсії, доплати до пенсії та підвищення до пенсії  у вказаних розмірах, незважаючи на ті обставини, що дії норм Закону України   "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  та Закону України «Про соціальний захист дітей війни» іншим законодавчим актом не зупинені та не змінені.  Норми вказаних Законів діють на час розгляду справи.

Ігноруючи зазначені норми матеріального права, позивач відмовив позивачу у перерахунку соціальних виплат після її письмового звернення, чим порушив указане право позивача. Вказані обставини свідчать про протиправність дій відповідача.

Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно вказаних  положень та враховуючи ту обставину, що позивач заявила вимоги в межах строку звернення до адміністративного суду,  її  позов є обґрунтованим.

Вимоги позивача про зобов’язання відповідача в подальшому проводити перерахунок та  виплату додаткової пенсії та доплати до пенсії не підлягають задоволенню, оскільки судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання і не може визначати правовідносини між сторонами на майбутнє, а тому в цій частині позов задоволенню не підлягає.

Сторони підлягають звільненню від сплати судового збору відповідно до  пунктів  18 і 34 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про  державне мито" від 30.04.1993 року з послідуючими змінами.

На підставі викладеного, ст.ст. 6, 19, 22, 46, 68, 152 Конституції України, ст.ст. 39, 51, 71 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  ст.ст. 1,6  Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року, керуючись ст.ст. 17, 18, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:  

позов  задоволити частково .

Визнати протиправною відмову управління Пенсійного Фонду України у Миронівському  районі Київської області  у нарахуванні та виплаті  ОСОБА_1  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі,  віднесеній до категорії 2,   щомісячної доплати до пенсії, як  непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, згідно положень статтей 39 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та  державної соціальної грошової  допомоги як особі, що має статус "дитина війни", відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1  як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю щомісячної доплати до пенсії відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 1 травня 2010 року по 25 листопада 2010 року із розрахунку мінімального розміру заробітної плати, встановленого Законами України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік та з урахуванням  проведених в цей термін  виплат.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 і   щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, віднесеній до категорії 4, відповідно до статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,   за період з 1  травня 2010 року по  25 листопада 2010 року  з урахуванням  проведених в цей термін виплат.

Зобов»язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату   ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги  в розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  за період з 1 травня 2010 року по  25 листопада 2010 року з урахуванням фактично виплачених в цей термін сум. 

В решті позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Постанова в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Сторони звільнити від сплати судового збору.  

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:   підпис   Рудик Ю.В.

Вірно.Суддя                   Рудик Ю.В.                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація