С права № 2а-2879/2010
УКРАЇНА
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 грудня 2010 року м. Миронівка
Миронівський районний суд Київської області
в складі головуючгої судді Рудика Ю.В..,
розглянувши в порядку скороченого провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області про визнання дій протиправними ,
У С Т А Н О В И В :
позивач звернулася до суду із вказаним позовом, посилаючись на те, що являється особою, захворювання якої пов»язане з Чорнобильською катастрофою, має 3 групу інвалідності, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію, не працює. Згідно статтей 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання державної пенсії в розмірі, який не може бути нижчим шести мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Посилається на те, що відповідач на її письмове звернення відмовив у нарахуванні та виплаті пенсії та доплати у встановленому законом розмірі, просила визнати вказані дії відповідача протиправними, зобов”язати його провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до вимог зазначених Законів за період з 27 листопада 2008 року по час прийняття судом рішення та в подальшому проводити перерахунок пенсії та її щомісячної виплати з урахуванням положень ст.. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідач заперечень у встановлений судом строк не подав.
Позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, з 08.07.1997 року їй довічно встановлена 3 група інвалідності, причиною інвалідності є захворювання, пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України у Миронівському районі, одержує пенсію по інвалідності та постійно проживає в місті Миронівка Київської області, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Української PCP від 23.07.1991 року № 106 віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Згідно ч.4 ст. 54 вказаного закону розмір державної пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв»язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим по 111 групі інвалідності шести мінімальних пенсій за віком.
Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров»ю, особам, віднесеним до категорії 1, відповідно до статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначена інвалідам 3 групи в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідач не нараховує основної та додаткової пенсії, а також доплати до пенсії у вказаному розмірі, незважаючи на ті обставини, що дії норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протягом 2009-2010 років не зупинялись, зміни до вказаних норм не вносились. Норми вказаного закону діють на час розгляду справи, оскільки іншим законодавчим актом не зупинені та не змінені. Вказані обставини свідчать про протиправність дій відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В силу частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що виноситься ухвала.
Згідно вказаних положень та враховуючи ту обставину, що позивач звернулася до суду 22.11.2010 року та не заявляла клопотання про поновлення строку, позовні вимоги підлягають задоволенню в межах строку звернення до адміністративного суду, тобто за період з 22.05. 2010 року по день прийняття рішення.
Сторони підлягають звільненню від сплати судового збору відповідно до пунктів 18 і 34 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 30.04.1993 року з послідуючими змінами.
На підставі викладеного, ст.ст. 6, 19, 22, 46, 68, 152 Конституції України, ст.ст. 50,54, 70 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», керуючись ст.ст. 17, 18, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задоволити частково.
Визнати протиправною відмову управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, віднесеній до категорії 1, згідно положень статтей, 50 і 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов”язати управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії по інвалідності на підставі частини 4 статті 54 та статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру основної пенсії у шість мінімальних пенсій за віком та додаткової у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 22 травня 2010 року по 7 грудня 2010 року з урахуванням виплачених в ці терміни сум.
В решті позовних вимог позов залишити без задоволення.
Постанова в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Сторони звільнити від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Рудик Ю.В.