КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-11306/09/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Бородавкіна С.В.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"14" грудня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Грищенко Т.М.,
суддів - Шурка О.І., Лічевецького І.О.,
при секретарі - Загродському В.М.
розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, відповідно до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2009 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області про скасування акту, -
В С Т А Н О В И В:
В вересні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування акту.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2009 р. в позові відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду, вважає, що вона винесена з порушенням норм матеріального права та постановити нове рішення яким позов задовольнити.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Судом встановлено, що 25.06.2009 року державними інспекторами ТУГДІАТ у Чернігівській та Сумській областях Ширай Г.Т. і Тимченко М.М. було проведено перевірку у м. Чернігові, Київське шосе, на підставі завдання на перевірку від 25.06.2009р.№ 095615, транспортного засобу Мерседес номерний знак НОМЕР_1. Внаслідок перевірки встановлено, що при наданні послуги з перевезення пасажирів по маршруту Чернігів - Київ в режимі регулярних спеціальних перевезень, згідно запису в дорожньому листі, при цьому ліцензійна картка є недійсною, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За вказане порушення передбачена відповідальність за ст. 60, абз. 3, ч.1. На підставі виявленого порушення державними інспекторами було складено акт № 134958 від 25 червня 2009 року відносно СПД ОСОБА_2, якому згідно свідоцтва НОМЕР_3 про реєстрацію транспортного засобу Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, дорожнього листа № 776, виписаного СПД ОСОБА_2 та ліцензійної картки НОМЕР_2, належить зазначений автобус. Водій від надання пояснень та підписання акту відмовився.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до п.п. 14, 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону, виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.
Згідно п.16 Порядку рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку.
Відповідно до п. 36 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, посадові особи мають право: безперешкодно відвідувати суб'єктів господарювання для проведення перевірок з питань, що належать до їх компетенції, за умови пред'явлення службового посвідчення та завдання на перевірку; проводити перевірку транспортного засобу, у тому числі з його зупиненням, згідно із завданням на перевірку; знайомитися з документами, на підставі яких суб'єкти господарювання провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, та отримувати їх копії.
Відповідно до п.21 вищезазначеного Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до п. 1 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року № 1388, встановлюється єдиний на території України порядок державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок (далі - транспортні засоби) та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.
Згідно п. 15 Правил, якщо власник транспортного засобу передав в установленому порядку право користування і (або) розпорядження ним іншій фізичній або юридичній особі, їм видається підрозділами ДАІ тимчасовий реєстраційний талон на період дії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження. При цьому у графі "особливі
відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до____ за наявності свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта) серія ___№ Один екземпляр копії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом, залишається у підрозділі ДАІ.
Враховуючи те, що під час здійснення перевезень пасажирів 17.06.2009 року у водія автобуса був відсутній тимчасовий реєстраційний талон на орендований транспортний засіб, необхідність якого була передбачена п. 2.1. Правил дорожнього руху та п. 18 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, суд дійшов правильного висновку про те, що державними інспекторами було проведено перевірку з дотриманням законодавства про автомобільний транспорт і правильно, на підставі наданих на перевірку документів, встановлено, що порушення Закону України "Про автомобільний транспорт»було допущено саме позивачем.
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 нього Кодексу.
Враховуючи наведене, державні інспектори територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при проведенні перевірки та складанні акту діяли на підставі, у межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачені діючим законодавством України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з вищезазначених підстав.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи і прийшов до обгрунтованого висновку про відмову в задоволенні позові.
Отже, доводи апеляційної скарги спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, через що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 122, 160, 197, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2009 р. - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Грищенко Т.М.
Судді: Шурко О.І.
Лічевецький І.О.