Справа № 2-8528/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2010 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого – судді Дрішлюка А.І.,
при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
В Малиновський районний суд м. Одеси звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування (а.с.1-2). В обґрунтуванні своїх вимог вона зазначила, що після смерті її мати – ОСОБА_3, вона та її рідний брат - ОСОБА_2 є єдиними спадкоємцями спадкового майна. Але при звернені до нотаріальної контори з питанням прийняття спадщини їм було відмовлено в зв’язку з розбіжностями у написанні прізвищ спадкодавця та спадкоємців, тому вона була змушена звернутися до суду.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав, що зафіксовано технічними засобами фіксації процесу . Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, розглянувши й дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що на підставі Свідоцтва про право власності на житло, видане 29.06.1993 року Управлінням житлово-комунального господарства виконкому Одеської міської ради №3-1375, ОСОБА_4 належало Ѕ частина квартири АДРЕСА_1.
На підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом від 26. лютого 2004 року, виданого Сьомою Одеською державною нотаріальною конторою за №2-766 ОСОБА_4 належало 1/6 частина квартири АДРЕСА_1 (а.с.14).
На підставі Свідоцтва про право особистої власності на садовий будинок за №404 від 26.12.1995 року (а.с.3) , яке було видане на підставі рішення Виконавчого комітету Затоківської селищної ради народних депутатів за №200 від 26.12.1995 року (а.с.11) та зареєстроване Білгород-Дністровським міжміським бюро технічної інвентаризації в реєстровій книзі №1 за реєстровим №57, ОСОБА_4 належав садовий будинок АДРЕСА_2”.
На підставі Державного акту на право приватної власності на землю за №80 від 12.01.1999 року, який був виданий на підставі рішення 5 сесії 23 скликання Затоківської селищної ради народних депутатів від 07.10.1998 року за №22 ОСОБА_4 належала земельна ділянка, площею 0,074 гектара, розташована на території АДРЕСА_2 (а.с.35) .
Крім цього ОСОБА_4 належав автомобіль Volkswagen Sharan, 2000 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі НОМЕР_2, легковий універсал (а.с. 15, 44) та грошові вклади у Відкритому акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України» - рахунок №НОМЕР_3, рахунок №НОМЕР_4, рахунок №НОМЕР_5 (а.с. 43) .
ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 про що в Книзі реєстрації смертей 19.01.2008 року було зроблено відповідний актовий запис за №719 та Першим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м.Одеси було видано Свідоцтво про смерть (а.с.19). Після її смерті сторони звернулися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, що підтверджується відповіддю Сьомої Одеської державної нотаріальної контори ( а.с.41) , але в зв’язку з тим, що у позивачки, в документах, що підтверджують родинні відносини з померлою, є розбіжності у написанні прізвища, тобто прізвище позивачки „ОСОБА_1”, а в правоустановчих документах та в свідоцтві про смерть, прізвище спадкодавця записано як „Белинська” .
Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Сторони постійно проживали разом з спадкодавцем.
З наданих суду документів, що свідчать про наявність родинних відносин, суд дійшов висновку, що розбіжність в написанні прізвищ спадкодавця «ОСОБА_3» та спадкоємця-позивача « ОСОБА_1 » є помилкою при перекладі українською. Так, про наявність родинних відносин свідчить свідоцтво про народження позивачки де її прізвище записано російською як „ОСОБА_1„ та прізвище мати записано російською як « ОСОБА_1» (а.с.24) , свідоцтво про народження відповідача де його прізвище записано російською як „ОСОБА_1„ та прізвище мати записано російською як « ОСОБА_1» (а.с.18), партійний квиток померлої де її прізвище записано російською як „ОСОБА_1„, а українською як „ОСОБА_1”, профспілковий квиток де її прізвище записано російською як „ОСОБА_1”, а українською як „ОСОБА_1”.
Таким чином, суд вважає, що зібрані по справі докази та встановлені судом фактичні обставини справи, підтверджують те, що позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 є дітьми ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, і вважає, що встановлений юридичний факт повинен бути врахований при оформленні прав на спадкове майно.
До матеріалів справи приєднано договір про поділ спадкового майна між спадкоємцями - сторонами провадження (а.с. 36), укладений виходячи з положень ст.ст. 6, 626, 1267 ЦК України, який враховується судом при прийняття рішення по справі.
Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права.
Відповідно до ст. 217 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Керуючись ст. ст.16, 1218, 1223, 1258, 1261, 1268-1270 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 208, 209, 212, 213-215, 217 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на ј частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1;
Визнати за ОСОБА_1 право власності на садову будівлю АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1;
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, площею 0,074 гектарів, розташовану на АДРЕСА_2, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1;
Визнати за ОСОБА_2 право власності на ј частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 а всього на ѕ частини;
Визнати за ОСОБА_2 право власності на автомобіль Volkswagen Sharan, 2000 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі НОМЕР_2, легковий універсал;
Визнати за ОСОБА_2 право власності на грошові вклади у Відкритому акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України» - рахунок №НОМЕР_3, рахунок №НОМЕР_4, рахунок №НОМЕР_5;
Встановити порядок виконання рішення суду відповідно до якого це рішення у разі набрання ним законної сили є підставою для реєстрації права власності на:
ј частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 за ОСОБА_1;
на садову будівлю АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 за ОСОБА_1;
на земельну ділянку, площею 0,074 гектарів, розташовану на АДРЕСА_2, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 за ОСОБА_1;
на ј частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 а всього на ѕ частини вказаної квартири за ОСОБА_2
на автомобіль Volkswagen Sharan, 2000 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі НОМЕР_2, легковий універсал за ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
ГОЛОВУЮЧИЙ А.І. ДРІШЛЮК