Судове рішення #13049880

 

№ 2а-   3215   /2010  

У  Х  В  А  Л  А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

25 листопада 2010   року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Обревко Л.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом     ОСОБА_2     до Управління пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дії щодо нарахування та виплати щомісячної соціальної допомоги відповідно до Закону України„Про соціальний захист дітей війни”,    

В С Т А Н О В И В:  

20 жовтня   2010 року позивач   ОСОБА_2 звернувся   до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука ,  посилаючись на те, що   він    відповідно   до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року за № 2195-IV (надалі Закон України № 2195-IV) належить до соціальної категорії «Дитина війни», та відповідно до статті 6 Закону України № 2195-IV з 01 січня 2006 року має право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімального пенсії за віком. У 2006-2010 роках така допомога   йому   не виплачувалася в належному розмірі, в той час як Рішенням Конституційного Суду України  № 6-рп/ 2007  від 9 липня 2007 року були визнані такими, що не відповідають Конституції  України окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007  рік», якими було зупинено норми Закону України № 2195-IV “Про соціальний захист дітей війни”. Законом України від 28.12.2007 р. № 107-VI “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” в статтю 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було викладено у новій редакції, і, зокрема, внесено зміни, якими змінено розмір підвищення та встановлено що дане підвищення виплачується у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, і становить 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р. вищевказані зміни, зокрема, викладення в новій редакції статті  6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  що були внесені  Законом України від 28.12.2007 р. № 107-VI “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”  визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).     

Посилаючись на вищевикладені обставини, а також на обставини і підстави викладені в позовній заяві позивач просив суд визнати бездіяльність Управління пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці протиправною, зобов’язати Управління пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці здійснити йому перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з врахуванням індексу інфляції та провести відповідні виплати з 01.01.2006 року по день винесення рішення та здійснювати виплату пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком щомісячно довічно чи до зміни розміру вказаної державної соціальної підтримки дітей війни у встановленому законодавством порядку.  

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами, а ч. 2 ст. 99 КАС України вказує, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Так,  в позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду.    

Позивач   вказує на поважність пропуску такого, посилаючись на те, що   дізнався   про своє порушене право тільки в 2010 році із засобів масової інформації,   що про належні як дитині війни виплати йому повідомлено не було.    

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що у вимогах позивача про поновлення пропущеного строку для звернення до суду слід відмовити, а позовні вимоги позивача про визнання дій управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці щодо відмови в нарахуванні та виплаті   йому   щомісячної соціальної допомоги протиправними, зобов’язання  відповідача нарахувати та виплатити щомісячну соціальну допомогу до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195 за                                                                                                        

  період з   01 січня 2006 року по 19 квітня 2010 року     включно залишити без розгляду   , з наступних підстав:  

У зв’язку з тим, що стосовно не нарахованих пенсій ніякими нормативно-правовими актами, крім КАС України, не визначено строк  звернення до суду, то під час вирішення спорів, які виникають із вказаних правовідносин слід застосувати шестимісячний строк звернення до суду. Шестимісячний строк для звернення до суду слід застосовувати у кожному випадку порушення права позивача, тобто відносно кожного місяця, в якому порушувалось право позивача на отримання підвищення до пенсії. З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачу здійснюється нарахування доплати до пенсії  щомісячно. Тобто він повинен був дізнатися про порушення його прав в день отримання такої доплати.  

Згідно ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом.        

Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними.      

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення Конституційного Суду також оприлюднюються у встановленому порядку.      

Крім того, право дітей війни на отримання підвищення до пенсії широко висвітлюється у засобах масової інформації з 2009 року.    

Таким чином, позивач мав можливість ознайомитись з нормативно-правовими актами, знати про порушення своїх прав та своєчасно звернутися до суду за їх захистом.    

Оскільки позивачем не надано належних доказів поважності пропуску строку для звернення до суду, суддя не знаходить причини пропуску, зазначені в позовній заяві, поважними, у зв’язку з цим, вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні вимоги щодо поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду.  

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя -        

    УХВАЛИВ:  

ОСОБА_2   в задоволенні вимог про поновлення пропущеного строку –   відмовити.    

Позовну заяву   ОСОБА_2     до Управління пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дії щодо нарахування та виплати щомісячної соціальної допомоги відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” в частині позовних вимог щодо нарахування та виплати щомісячної соціальної допомоги відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”  за період   з   01.01.2006 року  по 19.04.2010 року   - залишити без розгляду.    

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду  через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.  

Ухвала суду  набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

    Суддя:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація