Справа № 2-а-1102/2010 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 грудня 2010 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської обл. Міськевич О.Я. розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в мiстi Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень та зобов”язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
14.12.2010р. ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі про визнання дій неправомірними і виплату щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він отримує пенсію по віку і маючи статус дитини війни, має право на отримання державної соціальної допомоги у підвищеному розмірі, а саме, на щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Однак йому виплачується соціальна допомога, як дитині війни у розмірі меншому, ніж це встановлено нормою закону;
На його звернення до відповідача із заявою про перерахунок та виплату такої допомоги у розмірі, встановленому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“, йому було відмовлено.
Вважає таку відмову протиправною, такою що порушує його права, тому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у виплаті підвищеного розміру пенсії , як дитині війни та зобов»язати управління зробити перерахунок та виплатити підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст.6 Закону за період з 09.07.2010р по день винесення постанови.
Ухвалою від 15.12.2010 року в справі відкрито скорочене провадження за вимогами в межах строку позовної давності; вимоги в частині визнання незаконними дій відповідача щодо нарахування пенсії як дитині війни, у розмірі меншому ніж передбачено ст. 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни” та зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії, як дитині війни у відповідності до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 09.07.2007р. по 14.06.2010 року залишено без розгляду.
Заперечення на адміністративний позов до суду не поступало.
Відповідно до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суддя, вивчивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.4 ст.9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Судом встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1, в даний час отримує пенсію по віку і наділений статусом дитини війни згідно ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», про що свідчить його пенсійне посвідчення НОМЕР_1 з відміткою дитина війни, паспорт громадянина України /копії даних документів зберігаються в матеріалах справи/.
Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» позивач має право на пільги, передбачені Законом України “Про соціальний захист дітей війни”. Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Оскільки при розгляді справи було встановлено, що відповідач нараховував та виплачував позивачу щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни всупереч вимогам ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, дії відповідача по нарахуванню та виплаті позивачу пенсії як дитині війни у розмірі меншому ніж передбачено ст. 6 Закону України “ Про соціальний захист дітей війни” слід визнати протиправними, відповідача слід зобов’язати нарахувати та виплачувати позивачу щомісячну державну соціальну допомогуу розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“ за період з 14.06.2010 р. по 31.12.2010р. з врахуванням ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум.
На підставі ст. ст.1,3,6 ,8 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст..28 Закону України «Про загальнобов»язкове державне пенсійне страхування», Рішення Конституційного Суду України від 9.07.2007року,22.05.2008р, керуючись ст. ст. 2, 7, 14, 158-163, 256 КАС України,суддя –
ПОСТАНОВИЛА:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, передбаченою ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни за період з 14.06.2010р. по 31.12.2010р. з врахуванням ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум.
Копію постанови направити сторонам для відома.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Надвірнянський районний суд .
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова ,якщо його не скасовано,набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя підпис Міськевич О.Я.
Вірно: суддя Міськевич О.Я.
Постанова не вступила в законну силу.