Справа №2-2129/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді - Черкової Н., при секретарі – Македонській А.В., розглянувши в попередньому відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Синельниківської міської ради, третя особа: ОСОБА_3- про визнання права власності по 1/6 частки на житловий будинок у порядку спадкування за законом-
в с т а н о в и в:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до відповідача виконкому Синельниківської міської ради Дніпропетровської області, третя особа ОСОБА_3 з вимогами про визнання права власності по 1/6 частки житлового будинку в порядку спадкування за законом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4, який на день смерті проживав у АДРЕСА_1.
ОСОБА_1, як дружина спадкодавця під час спільного життя за рішенням № 164 від 12 жовтня 1976 року Синельниківської міської ради збудували житловий будинок за вказаною вище адресою, який є їх спільною сумісною власністю, частки що є у спільній сумісній власності вважаються рівними.
Таким чином, після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на Ѕ частку житлового будинку з господарськими спорудами, що знаходиться у АДРЕСА_1. З Ѕ частки житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями та спорудами позивачці ОСОБА_1 належить 1/6 частка після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4. Позивачка ОСОБА_2, дочка спадкодавця, як спадкоємець першої черги після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька, має право на 1/6 частку житлового будинку. Інша 1/6 частка в спадковому майні залишається відкритою та належить ОСОБА_3, який не звертався до державного нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину.
В установлений законом шестимісячний строк позивачі звернулися до нотаріуса Першої синельниківської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але їм було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності, так як житловий будинок розташований по АДРЕСА_1 заінвентарізований за ОСОБА_4, але право власності не зареєстроване. Позивачі вказали в заяві, що відсутність правовстановлюючого документу на частки житлового будинку на їх ім.»я, як спадкоємців ускладнює можливість щодо розпорядження нерухомим майном тому вона змушена звернутися до суду з даним позовом.
Але право власності на жилий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, який знаходиться у АДРЕСА_1 позивачі підтверджують письмовими доказами, а саме: повідомленням КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» за № 318 від 25.08.2010 року про те що жилий будинок з господарським спорудами та будівлями за адресою АДРЕСА_1 заінвентарізований за ОСОБА_4; копією будинкової книги на житловий будинок яка видана на підставі присвоєння інвентарного № 8471; свідоцтвом про смерть ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року; свідоцтвом про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_7, зараз ОСОБА_1, зареєстрованого 27.09.1975 року;технічним паспортом на житловий будинок та господарськи споруди в якому зазначено власником ОСОБА_4; постановою державного нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
В зв”язку з викладеним позивачі кожна окремо просять визнати за ними право приватної власності у порядку спадкування за законом по 1/6 частки житлового будинку з господарськии будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4.
До початку попереднього судового засідання позивачі надали суду письмові заяви якими просять суд розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримують повністю.
Представник відповідача довірена особа ОСОБА_5 до початку слухання справи також надала суду заяву в які вказала, що позовні вимоги визнає, просить розглядати справу без її участі.
Третя особа ОСОБА_3 на попереднє судове засідання не з»явився, надав суду письмову заяву якою просить суд слухати справу без його участі, не заперечує щодо задоволення вимог ОСОБА_1 і ОСОБА_2
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього слухання справи.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Так матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4, який був зареєстрований та постійно проживав у житловому будинку по АДРЕСА_1 (а.с.11)
Після смерті спадкодавця ОСОБА_4 відкрилася спадщина на майно у вигляді Ѕ частки житлового будинку за вказаною вище адресою, який на праві спільної сумісної власності належить дружині ОСОБА_1, яка перебувала зі спаддавцем у зареєстрованому шлюбі з 27 вересня 1975 року, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с.17)
Вказаний житловий будинок згідно повідомлення КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» від 25.08.2010 року № 318 заінвентарізований за ОСОБА_4, право власності, не зареєстроване. (а.с.10)
У відповідності до вимог ст.1261 Цивільного кодексу України ( уредакції закону 2004 року) позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як дружина та дочка спадкодавця відноситься до першої черги осіб які мають права на спадкування за законом. 1/6 частка у спадковому майні яка належить ОСОБА_3 залишається відкритою, так як останній не звертався до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
У встановлений законом 6-ти місячний строк позивачі звернулися до нотаріуса Першої синельниківської державної нотаріальної контори з заявою для отримання свідоцтва про право на спадщину у порядку спадкування за законом що не суперечить вимогам ч. 5 ст. 1268 Цивільного кодексу України .
Постановою державного нотаріуса Першої синельниківської державної нотаріальної контори від 18.08.2010 року № 02-31/568, позивачам було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину так як житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 заінвентарізований за ОСОБА_4, право власності на вищевказаний будинок за померлим не зареєстроване (а.с.9)
Належність права власності спадкодавцю на спірний будинок підтверджується:
-повідомленням КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» за № 318 від 25.08.2010 року про те що жилий будинок з господарським спорудами та будівлями за адресою АДРЕСА_1 заінвентарізований за ОСОБА_4 (а.с.10); копією будинкової книги на житловий будинок яка видана на підставі присвоєння інвентарного № 8471 з якої вбчається, що ОСОБА_4 1943 року народження був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 (ас.6-7); свідоцтвом про смерть ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 63 роки (а.с.12); свідоцтвом про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_7, зараз ОСОБА_1, зареєстрованого 27.09.1975 року (а.с.17); технічним паспортом на житловий будинок та господарськи споруди по АДРЕСА_1 в якому зазначено власником- ОСОБА_4 (а.с.18-20). В зв»язку зі смертю власника зареєструвати жилий будинок, що належить померлому не можливо.
У відповідності до вимог ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов»язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадшини входять всі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності до вимог ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вогна належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Таким чином, дослідивши та оцінивши в сукупності всі матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, як обгрунтовані на законі та документально підтверджені .
Судові витрати позивачі залишають за собою.
На підстав викладеного, керуючись ст. ст. 1216,1217,1221,1223, 1261, 1268 Цивільного Кодексу України, ст.ст.10,11,60,88,209,212213,,214,215,218,130,174 ЦПК України, суд-
В и р і ш и в:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності в порядку спадкування за законом на: 1/6 частку житлового будинку з господарсько побутовими будівлями та спорудами за адресою: Дніпропетровська область, АДРЕСА_1, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4.
Визнати за ОСОБА_2 право приватної власності в порядку спадкування за законом на: 1/6 частку житлового будинку з господарсько побутовими будівлями та спорудами за адресою: Дніпропетровська область, АДРЕСА_1, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4.
Судові витрати залишити за позивачами.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайнний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.Т.Черкова