Справа №2-3221-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2010 року Солом’янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Мельника В.В.
при секретарі Глушко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, –
в с т а н о в и в :
У серпні 2010 р. позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що вона з ОСОБА_2 – відповідачем у справі, перебувала у зареєстровану шлюбі в період з 14.07.1990 р. по 31.07.2007 р.
Позивачка зазначала, що відповідач, який є громадянином Болгарії, для законного перебування на території України періодично отримував тимчасові посвідки на постійне проживання на території України та оскільки він був її чоловіком за спільною згодою співвласників квартири АДРЕСА_1 відповідач був зареєстрований за зазначеною адресою. Після розірвання шлюбу відповідач залишив помешкання та на даний час у спірній квартирі не проживає.
Посилаючись на викладене позивачка просила визнати відповідача таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 оскільки відповідач тривалий час не проживає в зазначеній квартирі, у зв’язку з його реєстрацією за спірною адресою співвласники квартири вимушені нести додаткові витрати на сплату комунальних послуг.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила про його задоволення.
Третя особа ОСОБА_3 у судовому засіданні позов підтримала.
У судове засідання третя особа – ОСОБА_4 не з’явилася про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Відповідач у судове засідання не з’явився про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а саме через оголошення у періодичному виданні «Урядовий Кур’єр», а тому суд у відповідності до ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України, за згодою представника позивача, ухвалив провести заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій вiдсутностi наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно вимог ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслiдок вiдсутностi цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
У судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності позивачці та третім особам у справі, про що свідчать відповідні свідоцтва (а.с. - 9, 11, 12).
Згідно довідки форми №3 ВСП «Індустріальний» від 12.01.2010 р. в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Таким чином, з наведеного вбачається, що на даний час в спірній квартирі зареєстровані позивач ОСОБА_1, відповідач ОСОБА_2 та треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Також встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований у спірній квартирі, однак у ній не проживає, що підтверджується актом від 04.11.2009 р. (а.с. - 16).
Відповідно до вимог ст. 214 Цивільного процесуального кодекс України під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.
Таким чином, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 71, 72 Житлового кодексу України, ст. ст. 208, 209, 212, 214-218, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд –
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Мельник В.В.