2а-7634/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року Хмельницький міськрайонний суд в особі судді Сарбей В.Л., розглянувши в м. Хмельницький в приміщенні суду в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницький про оскарження дій суб’єкта владних повноважень та зобов’язання до їх вчинення, -
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2010 року позивач звернулася з позовом до суду, в якому просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо застосування під час перерахунку пенсії з 01.02.2010 року ОСОБА_1 показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний 2007 рік, неправомірними; зобов’язати Управління Пенсійного фонду у м. Хмельницькому на підставі заяви ОСОБА_1 від 15.02.2010 року, додаткових документів про стаж роботи та даних персоніфікованого обліку здійснити перерахунок пенсії останньої відповідно до вимог частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.
Відповідачу були вручені копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія супровідного листа з відміткою відповідача про отримання. Відповідачем надані суду письмові заперечення про позову, в яких він вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить відмовити в позові, оскільки перерахунок пенсії позивачу було проведено із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески відповідно до ст. 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та з врахуванням положень Закону України «Про Державний бюджет України» .
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" позивач як працюючий пенсіонер набула достатнього для перерахунку пенсії страхового стажу.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (у редакції Закону після визнання рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року неконституційними змін від 28.12.2007 року), у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше, як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначенні в ч. 1 ст. 40 Закону.
Згідно підп. 3 п. 11 Постанови КМ України № 530 від 28.05.2008 року "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону. Роком, що передує року перерахунку пенсії позивачеві, є 2009 рік.
За таких обставин врахування Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницький показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідає Закону, враховується для обчислення пенсії за календарний 2007 рік при перерахунку пенсії позивачу є протиправним, оскільки при цьому перерахунку повинен враховуватись показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України враховується для обчислення пенсії за календарний 2009 рік.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі наведеного та керуючись Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", Постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 25.05.2008 року "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" , ст. ст. 9, 14, 86, 122, 158, 160, 163, 183-2, 256 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницький з перерахунку пенсії на основі показника середньої заробітної плати в Україні за 2007 рік ОСОБА_1 - протиправними.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницький провести перерахунок пенсії з 1.02.2010 року ОСОБА_1 і з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за календарний 2009 рік, з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір в сумі 3,40 грн.
Копії постанови невідкладно надіслати сторонам.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя: