КОПІЯ
Справа № 2-3374/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2010 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі
головуючого судді: Тимчука Р.І.,
при секретарі: Кійченка М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2010 року позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, в якій просила суд стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/5 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, посилаючись на те, що ОСОБА_2 не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги змінила та просила суд стягнути аліменти з ОСОБА_2 на її користь на утримання доньки, яка продовжує навчаться у розмірі ? частини з усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Треті особи ОСОБА_1 та ОСОБА_4 не заперечували проти задоволення позовних вимог.
Суд, вислухавши позивача, відповідача, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження, виданого 20 липня 1992 року Диканським районним відділом ЗАГС Полтавської області, серії НОМЕР_1 батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
Згідно ст. 199 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати повнолітніх доньку, сина, які продовжують навчання.
Відповідно до ч.1 ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.
У відповідності до ст. 80 СК України, при визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне становище позивачки, дитини та матеріальне становище відповідача, інші обставини справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 80, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 15, 30, 62, 208, 209, 212-214, 224, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання – задовольнити.
Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Кегичівка, Сахновщинського району, Харківської області, працюючого машиністом дизельпоїзду в Моторно вагонному депо Полтава, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, на утримання доньки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 26 листопада 2010 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. держмита та 120 грн. – витрат на інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи.
У частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
ВІРНО:
Суддя Ленінського районного
суду м. Полтави Р.І. Тимчук