Судове рішення #1306974
Справа № 2-2388-2007

                                                                                                                   Справа № 2-2388-2007

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И 

 

м. Селидове                                                                        «05» листопада 2007 року

 

         Селидівський міський суд Донецької області  в складі: -головуючого судді Хейло Я.В., при секретарі Вязьміної О.В., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача територіальної громади Селидівської міської ради - Козирєвої Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовною заявою

 

                  ОСОБА_1 до територіальної громади Селидівської

                    міської ради про визначення часток у праві спільної сумісної

                    власності та визнання права власності на спадкове  майно,-                   

                             

в с т а н о в и в:

         ОСОБА_1 звернулася до суду з  позовом до територіальної громади  Селидівської міської ради про визнання права власності  на спадкове майно, в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті  залишилося спадкове майно у вигляді частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та грошові вклади, що зберігаються в  Ощадбанку №5484 м. Селидове на рахунку НОМЕР_1,НОМЕР_2 зі всіма компенсаційними нарахуваннями. Згідно свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_3 виданного Службою приватизації державного житлового фонду п/о «Селидіввугілля» від 25.01.1994 року квартира належить їй та померлому чоловіку ОСОБА_2. на праві спільної сумісної власності, але в яких частках не зазначено. Вона являється єдиним спадкоємцем першої черги за законом після смерті чоловіка, оскільки рідна донька ОСОБА_3 на спадкове майно не претендує,  інших спадкоємців не має, заповіт відсутній. Після смерті свого чоловіка ОСОБА_2. вона фактично прийняла спадкове майно, оскільки постійно мешкає в квартирі АДРЕСА_1, в м. Селидове та в неї зберігаються всі ощадні книжки померлого чоловіка. Просила суд визнати за нею право власності на спадкове  майно у вигляді:  1/2 частки квартири за адресою: АДРЕСА_1 та грошових вкладів, які зберігаються в Ощадбанку №5484 м. Селидове на рахунку  НОМЕР_1,НОМЕР_2 зі всіма компенсаційними нарахуваннями, виданих на ім'я померлого ОСОБА_2.

       У судовому  засіданні позивач  уточнила свої позовні вимоги, враховуючи, що квартира за адресою: АДРЕСА_1  була придбана  в період шлюбу, вважає, що частки між нею та померлим чоловіком ОСОБА_2 є рівними, тому просила суд визначити частки рівними між нею та померлим чоловіком ОСОБА_2. у праві спільної сумісної власності на квартиру за вказаною адресою та визнати за нею право  власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2. у вигляді: 1/2  частки  квартири за адресою: АДРЕСА_1 та грошових вкладів, які зберігаються в Ощадбанку №5484 м. Селидове на рахунку НОМЕР_1,НОМЕР_2, зі всіма компенсаційними нарахуваннями, виданих на ім'я померлого ОСОБА_2.

         Представник відповідача у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог про визнання часток у праві спільної сумісної власності на квартиру та  визнання за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті чоловіка ОСОБА_2.

         Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, надала суду заяву, в якій позовні вимоги визнала повністю та зазначила, що не претендує на спадкове майно після смерті батька ОСОБА_2. та відмовляється від своєї спадщини у вигляді частки квартири за адресою: АДРЕСА_1, грошових вкладі на користь матері ОСОБА_1 Просила суд слухати справу у  її відсутність. 

         Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчив матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини дійшов  висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню виходячи з наступного.

         Згідно 368 ЦК України майно набуте подружжям в період шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю.

         Стаття 372 ЦК України передбачає, що у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві  спільної сумісної власності є рівними.

         Суд вважає, що оскільки ОСОБА_2. та ОСОБА_1 придбали квартиру в період шлюбу, вона належить їм на праві спільної сумісної власності і  частки на зазначену квартиру між ними є рівними, позовні вимоги в цій частині обґрунтовані і підлягають задоволенню.  

         Вирішуючи позовні вимоги позивача про визнання права власності на спадкове майно у вигляді квартири та грошових вкладів, суд виходить з того, що згідно ст.ст.316, 328 ЦК України право власності це право особи на майно, що воно здійснює по своїй волі, незалежно від волі інших осіб. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

         Стаття 1261 ЦК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

         Згідно зі ст.1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

         Стаття 1228 ЦК України передбачає, що вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку на випадок своєї смерті, скласти заповіт або зробити відповідне розпорядження банку. Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

         Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

         Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2. Після його смерті залишилось спадкове майно  у вигляді: 1/2 частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та грошових вкладів, що зберігаються в  Ощадбанку №5484 м. Селидове на рахунку №№ НОМЕР_1,НОМЕР_2. Позивач ОСОБА_1 являється єдиним спадкоємцем першої черги за законом, оскільки рідна донька ОСОБА_3 надала суду письмову заяву, згідно якої відмовляється від своєї частини спадщини, після смерті батька ОСОБА_2., на користь матері ОСОБА_1, заповіт відсутній, інших спадкоємців за законом судом не встановлено, позивачу на праві власності належить 1/2 частка квартири за адресою:АДРЕСА_1, тому суд вважає, що за ОСОБА_1 необхідно визнати права власності на спадкове майно після смерті чоловіка ОСОБА_2. у вигляді: 1/2 частки квартири за вказаною адресою та грошових вкладів, що зберігаються в Ощадбанку №5484 м. Селидове зі всіма компенсаційними нарахуваннями,  у зв'язку з чим позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.     

         Керуючись ст.ст.316,328,368,372,1228, 1261, 1274,1296 ЦК України, ст.ст.  213-214 ЦПК України, суд, -

 

                                                    в и р і ш и в:  

         Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

         Встановити, що частки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 в м. Селидове є рівними.

         Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та грошових вкладів, які зберігаються в Ощадбанку №5484 м. Селидове на рахунку №№ НОМЕР_1,НОМЕР_2 виданих на ім'я померлого ОСОБА_2 зі всіма компенсаційними нарахуваннями.

        

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

         Суддя

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація