Судове рішення #13076115

        Справа № 2а-773/10

  У Х В А Л А  

             про залишення позовних вимог без розгляду  в частині

17 грудня 2010 року   суддя Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області Соловйова Л.Я. розглянувши матеріали за адміністративним позовом  ОСОБА_2  до управління Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м.Кривого Рогу  про поновлення пропущеного строку для звернення до суду,   визнання незаконною відмову в нарахуванні і виплаті підвищення до пенсії,  зобов’язання провести нарахування і виплату  підвищення  до пенсії   як  дитині  війни та здійснювати такі нарахування в подальшому,  

                                   В С Т А Н О В И В :  

             Позивач 16.12.2010 року звернулась в суд із вказаним адміністративним позовом,  просить поновити строк для звернення до суду з адміністративним позовом як пропущений з поважних причин, визнати незаконною відмову  УПФУ в Інгулецькому районі м.Кривого Рогу в нарахуванні і виплаті підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача провести нарахування  і виплату  позивачу  підвищення до пенсії дітей війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, згідно  ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» починаючи з 01 січня 2006 року по 14.12 2010 року  та нараховувати таку допомогу в подальшому.

             Зазначає, що строк звернення до суду був пропущений з поважних причин,  оскільки вона має  похилий вік, часто хворіє та не має достатньо знань щоб своєчасно захистити свої права, а також  здійснює догляд за дитиною інвалідом з дитинства і чоловіком- інвалідом 1 групи.  

              Згідно ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); чи не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.  

        Згідно приписів частини 2 статті 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.    

        Відповідно ч.2 ст.99 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України "Про судоустрій та статус суддів" від 07.07.2010 №2453-VI) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

 Чинним положенням частини 1 статті 100  КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

        Позивачем ставляться позовні  вимоги в період з 01.01.2006 року по 14.12.2010 року та надалі. Тобто, позивач звернулась до суду з пропуском встановленого ст.99 КАС України строку в період часу з 01.01.2006 року по 15.06.2010 року включно.    

       Доказів до позову про поважність причин пропуску строку звернення до суду позивачем не надано.  Лише посилання в позові  на свій похилий вік, часті хвороби,  відсутність юридичної освіти  та здійснення догляду за іншими особами, які її потребують,  не  є  поважними причинами пропуску строку звернення до суду за захистом порушених прав.   Суд вважає, що підстави для поновлення строку звернення з адміністративним позовом в частині періоду   з 01.01.2006 року по  15.06.2010 року   включно - відсутні.

 У зв’язку з вищевикладеним, необхідно відмовити позивачу  у поновленні строку звернення до суду.  Позовну заяву з вимогами в частині вказаного періоду слід залишити без розгляду.

       Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.  

Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважних причин його пропуску.  

       Керуючись ч.2 ст.99, ч.1  ст.100, ч.5, 7, 8 ст.107,  ст.165  КАС України,  суддя-

                          У Х В А Л И В:  

        1.Відмовити ОСОБА_2  у  поновленні пропущенного строку для звернення до суду із адміністративним позовом  до управління Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м.Кривого Рогу  про  визнання незаконною відмову в нарахуванні і виплаті підвищення до пенсії,  зобов’язання провести нарахування і виплату  підвищення  до пенсії   як  дитині  війни і здійснювати такі нарахування в подальшому та залишити  позовну заяву без розгляду в частині періоду часу з 01 січня 2006 року по 15 червня 2010 року включно.  

    2. Копію ухвали про залишення  адміністративного позову без розгляду в частині надіслати   ОСОБА_2.

        Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

       У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

        Апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали  до адміністративного суду апеляційної інстанції через Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу.  

        Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Суддя                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація