Судове рішення #13077233

П О С Т А Н О В А

Іменем України

м. Київ

         21 грудня 2010 року                                 09:53                                   № 2-а-925-1/10

Солом’янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого – судді Мягкохода Ю. В.,

при секретарі – Кузьо В. А.,

за участю:

представника позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом     ОСОБА_2

до     Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва

про     про визнання відмови неправомірною та зобов’язання здійснити перерахунок


в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідача  з вимогою визнати його відмову у перерахунку належної позивачеві пенсії  відповідно до положень  ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними, а також зобов’язати  здійснити йому перерахунок  пенсії відповідно до ч. 4 ст. 54 цього закону, що має складати  не менше 10 мінімальних пенсій за віком – 5 730 грн. та відповідно  до ст. 50 цього Закону додаткової пенсії, що має складати 75 % мінімальної пенсії за віком, а саме 429, 75 грн.; зобов’язати  відповідача здійснювати перерахунок пенсії постійно при зміні розміру мінімальної пенсії за віком.

    У судове засідання з’явився представник позивача, позов підтримав та просить його задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у ньому.

Належним чином повідомлений відповідач Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі участь свого представника у судовому засіданні не забезпечив. Про причини неявки не повідомляв, заяв про відкладення розгляду справи не подавав, що враховуючи і думку сторін у справі, не є перешкодою для розгляду справи.

        Суд, заслухавши пояснення та доводи представника позивача, всебічно, об’єктивно та повно з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх зібраними доказами в справі, встановив наступне.

    Як вбачається з обставин справи позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та у зв’язку з чим йому встановлено І групу інвалідності.

    Відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції до внесених змін Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107-VI від 28.12.2007 р.), особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: - інвалідам I групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком.

    Відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції до внесених змін Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107-VI від 28.12.2007 р.), в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком.

Згідно з п.п. 12 п. 28 розділу ІІ Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: інвалідам I групи - 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    Згідно з п.п. 15 п. 28 розділу ІІ Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році: по I групі інвалідності - 220 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    Відповідно до Рішення Конституційного Суду у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 65 розділу I, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу II, пункту 3 розділу III Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 67 розділу I, пунктів 1 - 4, 6 - 22, 24 - 100 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р., п.п. 12, 15 п. 28 розділу ІІ Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано таким, що не відповідає Конституції України.

Відповідно до ст. 152 Конституції України Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнанні неконституційними, втрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Інші зміни станом на сьогоднішній день до ч . 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в порядку визначеному діючим законодавством не внесені, а тому слід вважати, що слід керуватись редакцією дійсною до внесення до неї змін Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107-VI від 28.12.2007 р.

З огляду на наведене, слід вважати, що позивач з 22.05.2008 р. має право на отримання щомісячна додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 100 процентів мінімальної пенсії за віком   та пенсії не нижчої від 10 мінімальних пенсій за віком.

Як вбачається з листа відповідача від 31.08.2010 р. (а. с. 11-14), останній відмовив позивачеві у нарахуванні пенсії  в розмірі не нижчої 10 мінімальних пенсій за віком, посилаючись на низку постанов Кабінету Міністрів України, що на думку суду є неправомірним, оскільки постанова КМ України має нижчу юридичну силу від закону, а тому, не може змінювати, скасовувати, встановлювати нові положення для останнього. При наявності положень постанов КМ України, що не відповідають положенням закону, відповідач мав керуватись положеннями Закону, зокрема ст. 50, п. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З огляду на зазначене та з метою захисту невизнаного права позивача на отримання пенсійних виплат гарантованих ст. 50, ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд вважає, за доцільним та правомірним визнати відмову відповідача у здійсненні зазначених виплат позивачеві неправомірною та зобов’язати відповідача здійснити позивачеві їх нарахування, відповідно позов в цій частині задовольнити.

Оскільки захист права на майбутнє законодавчо не передбачений, позовна вимога в частині зобов’язання відповідача здійснювати  перерахунок пенсії позивача при зміні мінімальної пенсії за віком задоволенню не підлягає, як заявлена передчасно, оскільки відсутній предмет спору.

На підставі вищевикладеного, ст. 46 Конституції України, ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та керуючись ст. ст. 9, 69-71, 94, 97, 100, 158-163 КАС України, суд,-

в и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва про визнання відмови неправомірною та зобов’язання здійснити перерахунок  – задовольнити частково.

    Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва у перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва здійснити порахунок пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка має складати не менше 10 мінімальних пенсій за віком.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва здійснити порахунок додаткової пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень  ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка має складати 75 % мінімальної пенсій за віком.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

               Суддя

П О С Т А Н О В А

Іменем України

(вступна та резолютивна частина)

м. Київ

         21 грудня 2010 року                                 09:53                                   № 2-а-925-1/10

Солом’янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого – судді Мягкохода Ю. В.,

при секретарі – Кузьо В. А.,

за участю:

представника позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом     ОСОБА_2

до     Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва

про     про визнання відмови неправомірною та зобов’язання здійснити перерахунок


Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 94, 97, 100, 158-163 КАС України, суд,-

в и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва про визнання відмови неправомірною та зобов’язання здійснити перерахунок  – задовольнити частково.

    Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва у перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва здійснити порахунок пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка має складати не менше 10 мінімальних пенсій за віком.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  в Солом’янському районі м. Києва здійснити порахунок додаткової пенсії ОСОБА_2 відповідно до положень  ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка має складати 75 % мінімальної пенсій за віком.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

               Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація