АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________________
У Х В А Л А
19 листопада 2010 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:
головуючого: Косогор Г.О.
суддів: Ткачук О.О., Ісаєвої Н.В.
при секретарі: Олініченко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси про визнання рішень незаконними та призначення пенсії на пільгових умовах,
встановила:
У травні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 11 жовтня 2010 року позов ОСОБА_1 задоволено.
В апеляційній скарзі УПФ просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи суд першої інстанції вирішив спір між фізичною особою і суб’єктом владних повноважень щодо соціальних виплат на підставі Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами ” від 18 лютого 2010 року №1691-VI (далі – Закон №1691), який набрав чинності 10 березня 2010 року.
Цим Законом внесено зміни до ч.1 ст.18 КАС України та Ч.1 ст. 15 ЦПК України, якими спори, пов’язані із соціальними виплатами, вилучені з компетенції судів спеціалізованої (адміністративної) юрисдикції і передані в підсудність загальним судам цивільної юрисдикції.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року положення Закону №1691 визнані неконституційними.
Згідно з ч.3 ст. 150 Конституції України ухвалене Конституційним судом України рішення щодо офіційного тлумачення Конституції та законів є обов’язковим до виконання на території України, остаточне і не може бути оскаржене.
Частиною 3 ст. 2 ЦПК України встановлено, що провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій,
розгляду і вирішення справи.
____________________________________________________________________________
Справа №22ц-21067/2010 Головуючий у першій інстанції: Гниличенко М.В.
Доповідач: Косогор Г.О.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги, що положення ст. 15 ч. 1 п. 2 ЦПК України про передачу з 10.03.2010 р. спорів щодо соціальних виплат до компетенції судів загальної юрисдикції, визнані неконституційними і втратили чинність з 09.09.2010 р., що ці спори підлягають розгляду адміністративними судами, колегія суддів згідно ст.. 310 ч.1 ЦПК України скасовує рішення суду із закриттям провадження по цивільній справі ( ст. 205 ч. 1 п.1 ЦПК України).
Керуючись ст. 304-1, ч. 1 ст. 310 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси задовольнити частково.
Рішення Київського районного суду м. Одеси від 11 жовтня 2010 року скасувати, провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси про визнання рішень незаконними та призначення пенсії на пільгових умовах закрити.
Роз’яснити позивачу, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий: ______________ Г.О. Косогор
Судді: ______________ Н.В. Ісаєва
______________ О.О. Ткачук