Судове рішення #13084378

   

      УХВАЛА

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2010 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

      Головуючого   судді              - Овсяннікової А.І.,

    Суддів                                        - Ситнік О.М.,

                                                                   - Сащенко І.С.,

    при секретарі                          -  Москаленко Є.А.

       розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за  апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Зміївського районного суду Харківської області від 17 листопада 2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2  до ОСОБА_3, третя особа ОСОБА_4 – про виселення,-

 

ВСТАНОВИЛА:

         у травні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом  до ОСОБА_3 з участю третьої особи ОСОБА_4 про виселення.

    В обґрунтування позову вказав, що  з 08 жовтня 2009 року йому на праві власності належить жилий будинок АДРЕСА_1. Раніше власником цього майна була його мати – третя особа ОСОБА_4

    На даний час в жилому будинку зареєстровані: він, його брат ОСОБА_3 – відповідач по справі та мати – третя особа.

    Відповідач створює  неможливі умови для проживання; зловживає спиртними напоями; на їх з матір`ю зауваження не звертає уваги; лається нецензурною лайкою; грубо поводить себе  з матір`ю; у будь-який час гучно слухає музику, кидається у бійку.

    За фактами хуліганських дій відповідача і він, і мати неодноразово звертались  в міліцію і відповідач попереджався про недопустимість такої поведінки у майбутньому.

    Оскільки проживати разом з відповідачем неможливо просить виселити його без надання іншого житла та стягнути 1800 гривень за надання юридичної допомоги.

    Відповідач позов не визнав і пояснив, що сварки між ними дійсно виникають, але їх ініціаторами є позивач та його співмешканка ОСОБА_5, яких взагалі не влаштовує що він проживає за цією адресою. Крім того, вони перешкоджають йому у спілкуванні з матір`ю.

    Третя особа ОСОБА_4 підтримала позов.

    Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 17 листопада 2010 року ОСОБА_2 в задоволенні позову відмовлено.

    Попереджено ОСОБА_3 про недопустимість порушення в майбутньому правил співжиття та вчинення антигромадських дій, які роблять неможливим проживання з ним в одному будинку інших осіб, що тягне за собою виселення без надання іншого жилого приміщення.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення скасувати і ухвалити нове, яким задовольнити його позов, посилаючись на безпідставність неприйняття судом його доводів  та заперечень. Факт негідної поведінки відповідача підтвердили допитані в суді свідки. Ініціатором сварок є тільки він.

    Колегія суддів, вислухавши суддю – доповідача, пояснення з`явившихся осіб, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

    Як встановлено судом і підтверджується  матеріалами справи ОСОБА_2 з 08.09.2009 року є власником жилого будинку по вулиці АДРЕСА_1.

    В жилому будинку зареєстровані сторони – брати та третя особа – їх мати.

    Відповідно до вимог ст. 116 ЖК України, якщо наймач, члени його сім`ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушення правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення  винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

    Відмовляючи ОСОБА_2 в задоволенні позову про виселення ОСОБА_3 суд першої інстанції обґрунтовано виходив з тих обставин, що підстав для цього не вбачається.

    На підтвердження своїх позовних вимог ОСОБА_2 надано постанови про відмову у порушенні кримінальної справи стосовно ОСОБА_3, з яких вбачається, що сварки між сторонами дійсно мали місце з різних побутових причин.

    Ініціаторами сварок  є як позивач ОСОБА_2, так і відповідач.

    Посилання позивача, що відповідач проткнув колеса належної йому автомашини та душив матір висновками цих перевірок не встановлено і не підтверджено.

    В процесі розгляду справи такі ж відносини між сторонами продовжували мати місце з остаточним причиненням позивачем відповідачу тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

    За таких обставин вважати, що є підстави для виселення відповідача за систематичне порушення правил соціалістичного співжиття не можна.

    Раніше будь-які заходи попередження або громадського впливу до ОСОБА_3 не застосовувались.

    При цьому судом враховувалось і те, що позивач з матір`ю проживають в окремому будинку, а відповідач – в іншому місці, тобто, в іншому будинку на цій же земельній ділянці.

    Разом з тим, порушення правил сумісного співжиття з боку відповідача дійсно мало місце, а тому судом обґрунтовано попереджено його про недопустимість такої поведінки.

    Рішення постановлено з дотриманням вимог матеріального та процесуального права. Підстав для його скасування не вбачається.

    Керуючись ст. ст. 303, 304, 307 ч. 1 п. 1, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

   

У Х В А Л И Л А :

       Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – відхилити.

    Рішення Зміївського районного суду Харківської області від 17 листопада 2010 року – залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий -            

Судді  -

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація