Судове рішення #13087329

                                                                                                       

П О С Т А Н О В А

І м е н е м  У к р а ї н и

10 січня 2011 року                                                                           м.Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Багрій Т.Я., при секретарі Стус К.І., з участю прокурора Гавіловського Ю.В., захисника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду скаргу ОСОБА_2 на постанову прокурора м.Тернополя Банаха С.В. від 14 жовтня 2010 року про порушення кримінальної справи за ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 просить скасувати прокурора м.Тернополя Банаха С.В. від 14 жовтня 2010 року про порушення кримінальної справи за ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочинів. З скарги слідує, що постанова не відповідає вимогам закону, оскільки для її винесення не було підстав.

В судовому засіданні ОСОБА_2 скаргу підтримав, посилаючись на вказані мотиви.

Захисник ОСОБА_1 пояснила, що постанова є незаконною, оскільки ОСОБА_2 не є службовою особою. Крім цього, немає доказів вчинення ОСОБА_2 злочинів.

Прокурор пояснив, що кримінальну справу порушено в порядку визначеному статтями 94, 97, 98 КПК України. Постановою старшого слідчого прокуратури м.Тернополя Поповича О. від 21 грудня 2010 року кримінальну справу стосовно ОСОБА_2 порушену за ч.1 ст.366 КК України закрито. Також, його постановою від 22 грудня 2010 року дії ОСОБА_2 перекваліфіковано з ч.2 ст191 КК України на ч.1 ст.190 КК України.

Відповідно до ст.4 КПК України прокурор зобов'язаний в межах своєї компетенції порушити кримінальну справу в кожному випадку виявлення ознак злочину, вжити всіх передбачених законом заходів до встановлення події злочину, осіб винних у вчиненні злочину і до їх покарання.

Приводом для порушення кримінальної справи було виявлення органом досудового слідства в діях ОСОБА_2 ознак злочину, що відповідає вимогам ст.94 КПК України. Підставою для порушення кримінальної справи були матеріали, які вказують на наявність злочину і свідчать про реальність події злочину, на основі яких після порушення справи встановлюються об’єктивні ознаки злочину. Джерела отримання даних, які стали підставою для порушення кримінальної справи є законними. Отже, у прокурора були підстави та приводи для винесення постанови про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2

В постанові про порушення кримінальної справи вказані приводи і підстави для порушення кримінальної справи, статті кримінального закону і особу, щодо якої порушено справу. Будь-яких порушень статтей 94, 97, 98 КПК України, а також порушень щодо законності джерел отримання даних, які стали підставою для порушення кримінальної справи не встановлено.

Доводи про відсутність доказів вчинення ОСОБА_2 злочину, не можуть бути враховані, оскільки суддя при розгляді скарги на постанову про порушення кримінальної справи, згідно з ч.15 ст.236-8 КПК України, не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.

За таких обставин скаргу необхідно залишити без задоволення.

Керуючись статтями 236-7, 236-8 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

Скаргу ОСОБА_2 на постанову прокурора м.Тернополя Банаха С.В. від 14 жовтня 2010 року про порушення кримінальної справи за ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України залишити без задоволення.

Копію постанови надіслати прокурору м.Тернополя, ОСОБА_2, захиснику ОСОБА_1 та СВ ТМВ УМВС України в Тернопільській області.

Матеріали на підставі яких було прийнято рішення про порушення кримінальної справи надіслати до СВ ТМВ УМВС України в Тернопільській області, копії документів залишити у провадженні по скарзі.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути  подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області. Подача апеляції не зупиняє виконання постанови судді.

Суддя                                                                                                         Т.Я.Багрій                        

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація