Судове рішення #13091700


Категорія №6.19


ПОСТАНОВА

Іменем України


05 січня 2011 року Справа № 2а-8837/10/1270



           Луганський окружний адміністративний суд у складі :           

судді Агевича К.В.

секретаря судового засідання: Ворошило О.Є.

за участю представників сторін від:

прокурора-заявника:                              не з’явився,

позивача:                                        Цілінченко Є.О.(дов. №4-П/11 від 04.01.2011)

відповідача:                                        не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Жовтневого району у місті Луганську в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Антрацитовський комбікормовий завод" про стягнення штрафних санкцій у сумі 17000,00 грн. -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Жовтневого району у місті Луганську, діючи в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до Луганського окружного адміністративного суду із позовом до відкритого акціонерного товариства "Антрацитовський комбікормовий завод" про стягнення штрафних санкцій у сумі 17000,00 грн.

Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій, накладених за невиконання розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення по суті спору.

Прокурор та представник відповідача в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, причин неявки не повідомили.   

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України від 30.10.1996 року N448/96-ВР  “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (далі - Закон №448) державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), її центральний апарат і територіальні органи. Відповідно до п. 9, п. 10, п. 14 ст. 8 цього Закону державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право  проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону України від 23.02.2006 року №3480-ІV "Про цінні папери та фондовий ринок" (далі - Закон №3480) строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Згідно із п. 3 гл. І розд. І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за N 97/13364 (далі - Положення №1591) емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом:

розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу;

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії;

подання до Комісії.

Згідно із п. 3.1 гл. І розд. І Положення №1591 обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу (до числа таких акціонерних товариств відноситься відповідач).

Розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4 - 3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком (пункти 1, 3 глави 3 розділу ІV).

Перелік правопорушень на ринку цінних паперів, а також конкретні санкції, що можуть застосовуватися до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, передбачені статтею 11 Закону № 448. За п. 5 частини 1 зазначеної статті одним з видів правопорушень є неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації, що передбачає відповідальність юридичної особи у вигляді застосування фінансової санкції в розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із статтею 12 Закону №448 штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Посадовою особою позивача встановлено порушення відповідачем приписів ст. 40, пункту 1 глави 7 розділу V Положення №1591, яке полягало у нерозкритті  регулярної річної інформації за 2008 рік, а саме: в термін до 30.04.2009 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і не опублікувало у офіційному друкованому виданні та до 01.06.2009 не подало до Комісії.

У зв'язку із цим, розпорядженням №186-ЛУ від 23.07.2009 відповідача зобов'язано у термін до 23 вересня 2009 року усунути вказане порушення, та до 23.09.2009 розкрити регулярну річну інформацію за 2008 рік відповідно до вимог Положення у такій послідовності: розмістити у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікувати в одному з офіційних друкованих видань, а також надати до Луганського територіального управління складений відповідно до вимог Положення річний звіт.(а.с.6).

Вказане розпорядження не було виконано у встановлені строки, тому постановою уповноваженої особи Комісії від 20 жовтня 2009 року порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів. Цією ж особою складено акт від 29 жовтня 2009 року №591-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів.(а.с.9,11).

На підставі вказаних матеріалів уповноваженою особою Комісії - т.в.о. начальника Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову від 10 листопада 2009 року №591-ЛУ про накладення на відповідача штрафу у розмірі 17000,00 грн. Дану постанову направлено відповідачу(а.с.13,14).

Суд зауважує, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких гуртуються її вимоги та заперечення.

Відповідач не надав суду доказів оскарження постанови Луганського територіального управління  Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №591-ЛУ від 10.11.2009, отже зазначена постанова недійсною у встановленому порядку не визнана, не скасована, та є належним доказом наявності заборгованості у сумі 17000,00 грн.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки позов поданий прокурором, який звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання про повернення судового збору.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора Жовтневого району у місті Луганську в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Антрацитовський комбікормовий завод" про стягнення штрафних санкцій у сумі 17 000,00 грн.  задовольнити повністю.

          Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Антрацитовський комбікормовий завод" суму штрафної санкції у розмірі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч гривень) в доход Державного бюджету України – р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100.

          Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання  апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних  повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.


           СуддяК.В. Агевич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація