Cправа № 2–а-852/10/0205
У Х В А Л А
2 грудня 2010 року Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого – судді Верьовочнікова В.М.
при секретарі – Росовській О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 18.11.2010 року звернулася до суду із позовом щодо визнання дій посадових осіб Управління ПФУ у м.Жмеринці по відмові в перерахунку пенсії відповідно до ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - протиправними; зобов’язати відповідача провести перерахунок основної пенсії у розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, стягнути з Управління ПФУ у м.Жмеринці ненараховану основну та додаткову пенсію за період з 25.03.2003 року по 15.07.2009 року. Одночасно просила поновити їй пропущений з поважних причин строк звернення до суду з посиланням на обставини хворобливого стану власного здоров’я, потребами у здійсненні лікуванні, а також отримання інформації про порушення її права від інших фізичних осіб влітку поточного року.
Позивачка ОСОБА_1 та представник відповідача - Управління ПФУ у м.Жмеринці, належним чином повідомлені про час та місце розгляду заяви про поновлення строку звернення до суду, в судове засідання не з’явились, що не перешкоджає її розгляду.
Вивчивши заяву та представлені матеріали, суд доходить висновку, що клопотання про поновлення строку задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк,
встановлений законом, може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Суд не приймає до уваги доводи позивачки, оскільки вони не становлять непереборних перешкод щодо завчасного з’ясування та усвідомлення нею факту порушення її права, про яке вона повинна була дізнатися протягом 2005-2008 років за наслідком належного оприлюднення нормативно-правових актів та відповідного рішення Конституційного Суду України, на які посилається як на підставу власних вимог, що є загальновідомими, а також шляхом співставлення сталого розміру отримуваних коштів за вказаний період, встановлення позивачкою першої групи інвалідності із визначенням її потреби у сторонньому догляді не охоплюється строком оспорюваного порушеного права, а тому вказані ОСОБА_1 причини пропущення строку звернення до суду не визнаються поважними, що не становить підстав його поновлення.
У зв’язку з цим адміністративний позов в частині заявлених вимог за період, що передує шестимісячному строку звернення до суду, підлягає залишенню без рогляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.99,100,102 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
У поновленні позивачці ОСОБА_1 пропущеного процесуального строку звернення до адміністративного суду відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Жмеринці про перерахунок пенсії за період з 25.03.2003 року по 15.07.2009 року, залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків її оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п’яти днів з дня отримання її копії, Київському адміністраційному апеляційному суду через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я