Судове рішення #13099636

Справа № 2-5914

2010 рік

РІШЕННЯ

ІМНЕМ      УКРАЇНИ

    23 грудня 2010 року         Жовтневий районний суд м. Харкова

У складі: головуючого – судді Труханович В.В.

                при секретарі -  Лук’яновій В.І.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ті особи 5-та Харківська державна нотаріальна контора м. Харкова, Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності в порядку спадкування за законом, суд

ВСТАНОВИВ :

    Позивач  звернувся до суду з позовом до відповідача та просив постановити рішення, на підставі якого визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння АДРЕСА_1

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_3, яка є рідною бабусею сторін у справі зі сторони батька. Померлій ОСОБА_3 на праві власності належало домоволодіння АДРЕСА_1

Відповідач ОСОБА_2 на даний час проживає на території Німеччини.

Батько сторін, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у 1996 році виїхав на проживання до Німеччини, де помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

    07.04.2010 року відповідач ОСОБА_2 у Німеччині склала заяву, відповідно до якої відмовилася від спадщини на користь позивача ОСОБА_1

    Шлюб між батьками сторін у справі був розірваний 27.10.1981 року, тобто ще за довго до смерті спадкоємця першої черги ОСОБА_4

    Таким, чином позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом на майно, яке належало на праві власності його бабусі ОСОБА_3

    Всі вищевикладені обставини вимусили позивача звернутися до суду з даним позовом.

    Позивач ОСОБА_1 та його представник в судове засідання не з’явилися, про день та час слухання справи повідомлені належним чином, надали заяву з проханням справу розглянути у їх відсутність.

    Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, про день та час слухання справи повідомлена належним чином, надала заяву з проханням справу розглянути у її відсутність, позов ОСОБА_1 визнала у повному обсязі.

    3-ті особи 5-та Харківська державна нотаріальна контора м. Харкова, Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» в судове засідання не з’явилися, про день та час слухання справи повідомлені належним чином.

    Суд, дослідивши матеріали справи, знаходить заявлений ОСОБА_1 позов обґрунтований та задовольняє його, виходячи з наступного.

    Так, в судовому засіданні було достовірно встановлено, що сторони у справі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є дітьми ОСОБА_4 та ОСОБА_5, шлюб між якими було розрізано 27.10.1981 р. ( а.с. 6, 16, 24)

    ОСОБА_4  є сином ОСОБА_3. ( а.с. 7)

    ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, про що зроблено актову запис у ЗАЦСі Санкт Гоар-Обервезель Німеччина. ( а.с. 21)  

ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації смертей 06.12.2007 року зроблено запис № 17900. ( а.с. 8)

    Відповідно до ст. 1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.  

    Таким чином, судом встановлено, що після померлої ОСОБА_3 залишилися спадкоємці за законом ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які є її онуками.

    Померлій ОСОБА_3 на праві власності належав житловий будинок з надвірними спорудами по АДРЕСА_1. ( а.с. 22)

    Як вбачається з відповіді 5-тої ХДНК за № 3388/01-14, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року спадкова справа не заводилась, заяв про прийняття або відмову від прийняття спадщини не надходило, свідоцтво про право на спадщину після смерті померлої не видавалося. ( а.с.28)

    07.04.2010 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження надала заяву, згідно якої вона відмовилася від спадщини своєї бабусі, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року на користь свого брата, ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року. ( а.с. 11)  

    Частина 2 ст. 1275 ЦК України передбачає, що якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну.

    Суд, даючи оцінку вищезазначеним доказам, приходить до висновку про те, що єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року є позивач у справі ОСОБА_1, а тому його позовні вимоги про визнання за ним право власності в порядку спадкування за законом ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.

    На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 10, 11, 60, 81, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1220-1223, 1258, 1261, 1266, 1268, 1275 ЦК України, суд

ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ті особи 5-та Харківська державна нотаріальна контора м. Харкова, Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності в порядку спадкування за законом – задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований за адресою м. Харків вул. Тверська, буд. 65 (шістдесят п’ять)  в порядку спадкування за законом після смерті його бабки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

    Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.

Суддя                                                                                  В. В. Труханович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація