Судове рішення #13101117

                                                    Справа № 2-а-2597/10/2029

ПОСТАНОВА

Іменем України

 08 грудня 2010 року Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Харкова Єрмоленко В.Б.,

розглянувши у скороченому провадженні в м.Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Харкова про зобов’язання вчинення дій, -

    В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Харкова, в якому просила визнати протиправною бездіяльність відповідача по невиконанню приписів закону та зобов'язати відповідача виплатити їй, як дитині війни, недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.05.2010 року по теперішній час.  У обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком. Відповідач не виконує приписів ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», допомога виплачується у значно менших розмірах, що призвело до порушення прав на своєчасне нарахування і отримання доплати до пенсії, тому позивач просить зобов'язати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії, як дитині війни та провести відповідні виплати щомісячної державної соціальної допомоги за період з 01 травня 2010 р. по теперішній час.

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Харкова  письмових пояснень чи заперечень щодо предмету спору не надало.

З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх письмовими доказами, суд приходить до наступного.

ОСОБА_1 має статус «Дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням, копія якого долучена до матеріалів справи.

Враховуючи зазначений статус позивача, вона відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, яка виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Згідно ст.7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Конституційний Суд України у п.3 мотивувальної частини рішення від 03.10.1997 р. № 4-зп (справа про набуття чинності Конституцією) зазначив: «Конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше».

Як  випливає з матеріалів справи позивачу протягом 2010 року надбавка до пенсії нараховувалась у значно менших розмірах, ніж передбачених законом.

Відповідним Законом, який встановлює доплату до пенсії дітям війни є Закон України «Про соціальний захист дітей війни». Таким чином, відповідач у 2010 році повинен діяти у відповідності з приписами діючої норми ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Мінімальна пенсія за віком відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2010 рік»  прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з квітня 2010 р. - 706 грн., з липня – 709 грн., з жовтня - 723 грн., з 1 по 31 грудня – 734 грн.

Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п.15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Отже, виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що відповідач безпідставно перешкоджає позивачу в реалізації нею конституційної гарантії, встановленої ст.46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.64, 124, 152 Конституції України, ст.ст.3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст.6-14, 71, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

        ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Харкова про зобов’язання вчинення дій задовольнити.

            Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському  районі м.Харкова по невиконанню приписів статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», яка призвела до порушення прав позивача в 2010 році на своєчасне нарахування та отримання доплати до пенсії.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському  районі м.Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 травня 2010 року з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції до Апеляційного адміністративного суду Харківської області протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

           Суддя  -                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація