Судове рішення #13102438

Справа №2-33/11

УХВАЛА

11 січня 2011 року           Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі головуючого судді- Соловйової Л.Я.

при секретареві- Дементьєвій І.С.,

за участю представника: ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»- Муходінова М.Л.,

представника:  ОСОБА_2- ОСОБА_3,

представника:  ЗАТ  «Криворіжаглобуд»- Савицької К.О.  

 розглянувши цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»  до   ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6,   Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивача  – Закрите акціонерне товариство «Криворіжаглобуд»    про визнання  права  власності, визнання договору купівлі-продажу  недійсним,  спонукання  зареєструвати  право  власності та за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 до Акціонерного товариства "Комекс", Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивачів без самостійних вимог – Товарна біржа «Депорт»   про визнання договору купівлі-продажу  дійсним, визнання  права спільної сумісної власності на нерухоме майно та спонукання зареєструвати право власності, -

ВСТАНОВИВ:

              На розгляді в Інгулецькому районному суді м.Кривого Рогу  знаходиться об»єднана в одне провадження цивільна справа за позовом Відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»  до   ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6,   Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивача  – Закрите акціонерне товариство «Криворіжаглобуд»    про визнання  права  власності, визнання договору купівлі-продажу  недійсним,  спонукання  зареєструвати  право  власності  та  позовом ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 до Акціонерного товариства "Комекс", Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивачів без самостійних вимог – Товарна біржа «Депорт»   про визнання договору купівлі-продажу  дійсним, визнання  права спільної сумісної власності на нерухоме майно та спонукання зареєструвати право власності.

              В судовому засіданні представник: ОСОБА_2- ОСОБА_3 заявила клопотання про зупинення провадження по справі  до моменту вступу у справу правонаступників ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

          Представники: Муходінов М.Л., Савицька К.О.  проти задоволення клопотання - заперечень не мають.

          Судом встановлено, що ОСОБА_6, який  є стороною у справі,  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, актовий запис № 1076.    ОСОБА_6 згідно договору купівлі-продажу (прилюдних торгів), проведених товарною біржею «Депорт» 15 листопада 2005 року придбав на праві спільної сумісної власності спірне майно, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1,   яке складається з  3-х поверхової адміністративної будівлі А-3), загальною площею 4557 кв.м. (з прибудованим ганком площею 205,8 кв.м., а всього площею- 4762,8 кв.м.);   2-х поверхову будівлю головного виробничого корпусу (Б-2), загальною площею 7610 кв.м. (з ганком та прибудовами), огорожу №1, ворота №1, замощення.

         Відповідно до положень ст.37 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, зміни кредитора чи боржника в зобов»язанні, а також в інших випадках зміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, якщо правонаступництво допускається, воно може мати місце на будь-якій стадії цивільного процесу.

     

Пунктом 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України передбачено, що суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Згідно зі ст. 203 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 2 і 5 частини першої статті 201 цього Кодексу - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.

В даному випадку ОСОБА_6 приймав участь в придбанні вищенаведеного спірного майна, тобто останній мав право на спільну сумісну власність на вищезазначене майно.

Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Тобто, права та обов'язки ОСОБА_6 переходять до спадкоємців, які і є в даному випадку правонаступниками. На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що   провадження у даній справі підлягає зупиненню до моменту вступу в справу правонаступників.

Керуючись ст. ст.  37, 201, 203 ч.1 п.1 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

По цивільній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»  до   ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6,   Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивача  – Закрите акціонерне товариство «Криворіжаглобуд»    про визнання  права  власності, визнання договору купівлі-продажу  недійсним,  спонукання  зареєструвати  право  власності та за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 до Акціонерного товариства "Комекс", Комунального підприємства «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», третя особа на стороні позивачів без самостійних вимог – Товарна біржа «Депорт»   про визнання договору купівлі-продажу  дійсним, визнання  права спільної сумісної власності на нерухоме майно та спонукання зареєструвати право власності – зупинити провадження  до визначення  правонаступників  та залучення їх по справі.

Зобов»язати спадкоємців, які прийняли спадщину після померлого ОСОБА_6,  в період часу з 18 травня 2011 року по 18 липня 2011 року повідомити Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу, а також  сторони по справі та третіх осіб про те, хто є правонаступниками по даній справі,  одночасно надавши копію свідоцтва  про прийняття спадщини.  

Ухвала   набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не  скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на  ухвалу      подається   протягом   п’яти   днів   з   дня       її проголошення до   апеляційного   суду у Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів  з дня отримання копії ухвали.

      Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація