Cправа № 2-о-43/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого – судді Орленко Л.О.,
при секретарі Сіренко А.В.,
з участю заявника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Веселинове цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – управління пенсійного фонду України у Веселинівському районі Миколаївської області, про встановлення факту родинних відносин та про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
4 жовтня 2010 року заявник ОСОБА_1 звернулася до Веселинівського районного суду Миколаївської області із заявою про встановлення факту родинних відносин та про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документу. В заяві вказала, що в зв'язку із досягненням пенсійного віку, відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вона звернулася до управління Пенсійного фонду України у Веселинівському районі Миколаївської області за призначенням їй пенсії за віком та надала архівну довідку № 303, виданої державним архівом Турківського району Львівської області 18.08.2010 року про кількість вироблених вихододнів та про її роботу в колгоспі «Світанок» за період із 1980 р. по 1982 р., де її по батькові зазначено як «ОСОБА_1», і трудову книжку, заповнену 1 серпня 1973 року на ім’я »ОСОБА_1». Проте їй вказано на те, що в наданих нею архівній довідці та в її трудовій книжці, свідоцтвах про народження дітей та в її паспорті наявні розбіжності, а саме – в свідоцтвах про народження дітей її прізвище російською мовою зазначено як «ОСОБА_1» а в її паспорті – «ОСОБА_1», в архівній довідці і в трудовій книжці її по батькові вказано як «ОСОБА_1», а в паспорті »ОСОБА_1». Через такі розбіжності в написанні її прізвища та по батькові передані нею документи управлінням пенсійного фонду України у Веселинівському районі не можуть бути взяті до розгляду для призначення їй пенсії за віком. Одночасно їй було роз'яснено право звернутися до суду для встановлення факту належності їй архівної довідки, трудової книжки та для встановлення факту родинних відносин.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримала повністю, зазначила, що через неуважність та недосвідченість уповноважених осіб при заповненні ними книг обліку трудового стажу та заробітної плати в колгоспі «Світанок» Турківського району Львівської області та свідоцтв про народження її дітей, що призвело до неправильного зазначення її прізвища та по батькові, вона не може реалізувати своє право на призначення їй пенсії за віком. З метою захисту свого інтересу звернулася до суду та просить задовольнити її вимогу.
Заінтересована особа - управління Пенсійного фонду України у Веселинівському районі Миколаївської області свого представника не направило в судове засідання. Однак, 06.12.2010 року до суду надійшло клопотання, в якому начальник управління просить розглядати дану справу за відсутності представника управління.
Згідно з вимогами ст.169 ЦПК України суд вважає можливим роздягати справу у відсутність представника заінтересованої особи.
Заслухавши пояснення заявниці, показання свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до управління Пенсійного Фонду України у Веселинівському районі Миколаївської області за призначенням їй пенсії за віком, надавши архівну довідку № 303 від 18.08.2010 р. про її роботу в колгоспі «Світанок» за 1980 – 1982 роки та про кількість вироблених вихододнів в цьому колгоспі, трудову книжку від 1 серпня 1973 року, свідоцтва про народження своїх дітей, свій паспорт. Однак управлінням Пенсійного Фонду України у Веселинівському районі вказано заявниці на ту обставину, що зазначені документи не можуть бути взяті до розгляду для призначення їй пенсії за віком через наявні розбіжності в написанні її прізвища та по батькові.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України в судовому порядку встановлюються факти належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові якої, що зазначене в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Факт належності ОСОБА_1 архівної довідки № 303 від 18.08.2010 р. та трудової книжки від 1 серпня 1973 року підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами – дипломом НОМЕР_1 про закінчення технікуму, свідоцтвом про шлюб та свідоцтвом про народження дітей заявниці, її паспортом, в яких вона зазначена по батькові як «ОСОБА_1» .
Згідно з письмовими поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, посвідчених сільським головою Нижньовисоцької сільської ради Турківського району Львівської області, заявниця ОСОБА_1 працювала в 1980 – 1982 роках в колгоспі «Світанок» Турківського району Львівської області на посаді бухгалтера по оплаті праці.
Дані пояснення узгоджуються із записом в трудовій книжці заявниці від 01.08.1973 року, із змісту якої вбачається, що ОСОБА_1 працювала в період з 03.09.1980 р. по 04.06. 1982 р. на посаді бухгалтера в колгоспі «Світанок» Турківського району Львівської області.
На підставі наданих та досліджених у судовому засіданні доказів суд дійшов висновку, що в книгах обліку праці та нарахувань заробітної плати колгоспу "Світанок" Турківського району Львівської області та у трудовій книжці заявниці її по батькові як «ОСОБА_1» записано неправильно.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами.
Факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3, знайшов підтвердження в судовому засіданні дослідженими доказами.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили, що знайомі з заявницею з 1983-1984 рр. Вони з нею проживають в одному селі та працювали разом в колгоспі «Дружба» Веселинівського району Миколаївської області. Їм відомо, що у ОСОБА_1 є троє синів: ОСОБА_8, ОСОБА_9 та наймолодший ОСОБА_4.
Факт родинних відносини між заявницею та ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 підтверджується їх свідоцтвами про народження, де в графі мати вказана «ОСОБА_1».
Враховуючи, що встановлення фактів родинних відносин та належності особі правовстановлюючих документів має для заявниці юридичне значення, що дає їй право на призначення пенсії за віком відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст. ст. 11, 15, 209, 212, 213, 214, 215, 256 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3, а саме, що ОСОБА_1 є матір’ю ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3, а вони є її дітьми.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки АДРЕСА_1, архівної довідки № 303 від 18 серпня 2010 року про роботу та кількість вироблених вихододнів в колгоспі «Світанок» за 1980-1982 роки, виданої архівним відділом Турківської районної державної адміністрації Львівської області на прізвище «ОСОБА_1» та трудової книжки від 1 серпня 1973 року, виданої на ім’я «ОСОБА_1».
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, - протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Веселинівського районного
суду Миколаївської області Л.О. Орленко