Судове рішення #13104125

печерський районний суд міста києва

справа № 2-О-6/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    10 січня 2011 року  Печерський районний суд м. Києва у складі:

    головуючого -         судді     Ісаєвської О.В.

    при секретарі -             Шалапуді Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали  цивільної справи за спільною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2010 року заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з зазначеною вище заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що 27 квітня 2001 року в Центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва, актовий запис № 522 було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Спільне життя у сторін не склалося, періодично виникали конфлікти, непорозуміння та сварки та періодично сторони не жили однією сім’єю протягом різних періодів часу. Від шлюбу мають спільну малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. За час сумісного сімейного життя з’ясувалося, що у сторін різні характери та погляди на життя, що призвело до відсутності взаєморозуміння, різноманітних конфліктних ситуацій, сварок, втрати почуття кохання та поваги одне до одного.  

30.01.2010 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Носач Ю.В. було посвідчено договір, який укладений сторонами щодо проживання, виховання та утримання дитини. Заявники вважають, що примирення та подальше сумісне життя є неможливим та в разі розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, та особисті та майнові права їхньої дитини.

В судовому засіданні  представник заявника ОСОБА_1 – ОСОБА_5 та представник заявника ОСОБА_2 – ОСОБА_6 заяву підтримали, посилаючись на обставини, викладені у заяві, та просили шлюб укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвати.

Заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилися, про дату час та місце слухання справи повідомлялись належним чином. У відповідності до ст.169 ЦПК України судом було визнано можливим провести розгляд справи у відсутності заявників.

Заслухавши представників заявників, з’ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх наданими сторонами доказами, суд вважає необхідним спільну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити виходячи із наступного.

Судом встановлено, що 27 квітня 2001 року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з Державним центром розвитку сім’ї між громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_1, було укладено шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис №522, прізвище дружини після реєстрації шлюбу було змінено з ОСОБА_1 на ОСОБА_1. Дані обставини підтверджуються свідоцтвом про укладення шлюбу  серії    НОМЕР_1 виданого 27 квітня 2001 року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з державним Центром розвитку сім’ї (а.с. 5).

 Від шлюбу сторони мають малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується даними свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 (а.с. 6)

З’ясувавши фактичні взаємини  подружжя, дійсні причини подання позову  про розірвання шлюбу,  взявши до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя наведені в позовній заяві, судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам обох з подружжя, та інтересам  їхньої  неповнолітньої доньки.

Спору між сторонами щодо поділу спільного майна немає.

Заявники досягли домовленості щодо місця проживання дитини та про участь у її вихованні, шляхом укладення між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відповідного договору, який посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Носач Ю.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1648 (а.с. 7).

Відповідно до ч. 8 ст. 235 ЦПК України, у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 подала письмову заяву, в якій зазначила, що ОСОБА_1 обирає прізвище ОСОБА_1, яке було змінено нею у зв’язку з державною реєстрацією 27 квітня 2001 року шлюбу з ОСОБА_2.  

Враховуючи те, що між позивачем та відповідачем тривалий час не підтримуються шлюбні стосунки, сторони не мають намір відновлювати сім’ю, суд приходить до висновку, що примирення між сторонами і збереження їх сім’ї виключається і шлюб між ними має бути розірваний.

    Враховуючи наведене, керуючись ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 11, 60, 61, 174, 212, 213, 215, 234,  235, 259   ЦПК України,  суд -

ВИРІШИВ:

Спільну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задовольнити.

Шлюб, укладений та зареєстрований 27 квітня 2001 року в Центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним центром розвитку сім’ї між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (актовий запис № 522) - розірвати.

Зазначити, що ОСОБА_1 обрала дошлюбне прізвище ОСОБА_1.

   

 Суддя                                                                                              О.В. Ісаєвська

Ў

печерський районний суд міста києва

справа №2-О-5-1/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    13 лютого 2009 року  Печерський районний суд м. Києва у складі:

    головуючого -         судді     Степанової О.С.

    при секретарі -         Соколенко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали  цивільної справи за спільною заявою ОСОБА_8 та ОСОБА_9 про розірвання шлюбу,

ВИРІШИВ:

Спільну заяву ОСОБА_8 та ОСОБА_9 - задовольнити.

Шлюб, укладений та зареєстрований 01 березня 2002 року між громадянами ОСОБА_9 та ОСОБА_8 Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з державним Центром розвитку сім’ї (актовий запис №313), - розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з позивача   та відповідача по 17 гривень 00 копійок державного мита.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк,  встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набере законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів   після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Печерський районний   суд м. Києва.

         

 Суддя

Ў

  • Номер: 2-о-6/11
  • Опис: про обмеження цивільної дієздатності, встановлення піклування і призначення піклувальника
  • Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
  • Номер справи: 2-о-6/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Ісаєвська Олена Володимирівна
  • Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.09.2010
  • Дата етапу: 30.04.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація