Судове рішення #131074
Справа № 22ц-1242/2006

Справа № 22ц-1242/2006                  Головуючий у першій інстанції КОСАЧ І.А.

Категорія - цивільна                                                 Доповідач: ІВАНЕНКО Л.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

18 серпня 2006 року                                                                               м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого-судді              ІВАНЕНКО Л.В.

суддів:                        ШЕМЕЦЬ Н.В., ГУБАР B.C.

при секретарі:          ПАЦ Т.М.,

за участю:                 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,

ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Новозаводського районнного суду м. Чернігова від 21 квітня 2006 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської міської ради, КП ЖКГ Новозаводського району, ЖРЕД № 5  про визнання права на житлове приміщення,-

ВСТАНОВИВ:

В березні 2006 р. ОСОБА_1 звернулась до суду з зазначеним вище позовом, в якому просила визнати за нею та її дитиною ОСОБА_5 право на житлову площу, що належить Чернігівській міській раді, розташовану у АДРЕСА_1    кімната 13,7 м2.

Свої вимоги обгрунтувала тим, що в жовтні 1992 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_6, який був власником 22/150 частин будинку АДРЕСА_1.  Квартира, якою він користувався, складалась із двох кімнат: 13,2 м2 та 13,7 м.2, кухні та веранди. Друга кімната, площею 13,7 кв.м, та інші приміщення належать міськвиконкому. Після реєстрації шлюбу вона поселилась у зазначеній квартирі як дружина ОСОБА_1   і в зв'язку з цією обставиною набула право на житлову площу в квартирі, якою користувався її чоловік. Після розірвання шлюбу вона продовжувала проживати в квартирі і була там прописана, іншого житла не має.  ІНФОРМАЦІЯ_1   в неї народилась дитина, яка теж проживає за   АДРЕСА_1. За станом здоров'я її дитина не може відвідувати дитячий садочок, тому вона не працює і з цієї причини за вказаною адресою дитина знаходиться на обліку у Новозаводському управління соціального захисту населення. За цією ж адресою дитина відвідується службою опіки та піклування Новозаводського райвиконкому. На підставі ст.64 ЖК України вона та її дитина набули право на житлове приміщення, яке займав ОСОБА_6  - на двокімнатну  АДРЕСА_1. У травні 2005 року ОСОБА_6  продав належні йому 22/150 частини дома - це кімната 13,2 кв.м. Вона з дитиною право на проживання у кімнаті 13,7 кв.м., що належить Чернігівському міськвиконкому не втратила, тому що проживають там і там зареєстровані.

 

Рішенням Новозаводського районнного суду м. Чернігова від 21 квітня 2006 р. в задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення її позову, посилаючись на те, що судом порушені ст.ст. 212-214 ЦПК України. Рішення суду не грунтується на всебічному, повному і об"єктивному дослідженні наявних у справі доказів. Вказує на те, що в матеріалах справи достатньо доказів того, що її дитина проживає саме за  АДРЕСА_1. Посилання на рішення Новозаводського суду у справі № 2-29/06, як на преюдиціальне до зазначеного спору, є безпідставним, оскільки в ній вирішувалось питання не про житлову площу належну ЖКГ Новозаводського району, а про житлову площу, яка належна на праві власності  ОСОБА_7. Вона ставить питання визнання права власності на житлову площу належну державі в особі ЖКГ. Суд, на думку апелянта, взяв до уваги покази свідків, які є зацікавленими особами та безпідставно відхилив показання свідків, які зазначали, що вони з дитиною проживають у спірній квартирі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

По справі встановлено, що в житловому будинку за адресою АДРЕСА_1   на підставі договору конкретного користування  НОМЕР_1  між ЖЕК № 5, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10  склався конкретний порядок користування спірною будівлею.

Згідно зазначеного договору ОСОБА_9  та ОСОБА_10  користувались 22/150  частиною будинку і до складу їх частки входили: кімната 1-3 пл.13,2 м.2, кладова   1-5 пл.4.4 м.2,коридор 1-4 пл.2,7 м.2. Власником зазначеної частини будинку на   підставі договору дарування від 27.12.1974 року став ОСОБА_6, з яким  позивачка з жовтня 1992 року по 15 червня 1993 року перебувала у  зареєстрованому   шлюбі.   На   даний   час   на   праві   власності   КП   ЖКГ   Новозаводського району м. Чернігова належить 44/150 спірного будинку; ОСОБА_7  на підставі договору купівлі-продажу НОМЕР_2 належить 22/150 частини спірного будинку, яку йому продав  ОСОБА_6,; ОСОБА_11   на підставі договору купівлі-продажу  НОМЕР_3  належить 14/25 частини спірного будинку.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1  та її неповнолітня дитина рішенням Новозаводського районного суду м. Чернігова від 3 січня 2006 року визнані такими, що втратили право користування 22/150 частин  АДРЕСА_1, які належали до 25.06.2005 р. її колишньому чоловіку  ОСОБА_6, реєстрація позивачки за даною адресою відбувалась на житлову площу  ОСОБА_6, а будь-які інші жилі приміщення в кристування її бувшого чоловіка та членів його сім"ї в законному порядку не виділялись.

Враховуючи, що згідно до положень ст. 58 ЖК України єдиною підставою для вселення в житлове приміщення є ордер, а кімната площею 13,7 м.2 в порядку, встановленому законом позивачці ніколи не надавалась, суд прийшов до обгрунтованого висновку про те, що підстави для визнання за нею права на житло в спірній кімнаті відсутні.

 

Враховуючи викладене, доводи апелянта про те, що суд не врахував показання свідків, які б підтвердили факт їхнього проживання не заслуговують на увагу, оскільки не мають прямого відношення до предмету доказування в даній справі.

Рішення суду постановлене відповідно до вимог чинного законодавства України, а тому відсутні підстави для його скасування.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Рішення Новозаводського районнного суду м. Чернігова від 21 квітня 2006 р. - залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація