АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-319/2010 р. Головуючий у 1-й інстанції: Картофлицький Г.В.
Суддя-доповідач: Кочеткова І.В.
УХВАЛА
10 січня 2011 р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого: Савченко О.В.,
суддів: Кочеткової І.В.,
Стрелець Л.Г.,
при секретарі Мосіній О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області на рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18 квітня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Бердянської міської ради, ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільно побудоване нерухоме майно, поділ в натурі спільної часткової власності,
ВСТАНОВИЛА :
У березні 2008 року ОСОБА_3 звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Зазначав, що він і відповідач ОСОБА_4 являються співвласниками в рівних частках житлового будинку АДРЕСА_1 і земельної ділянки, виділеної для обслуговування будинку і надвірних споруд.
Порядок користування житловим будинком, надвірними спорудами і земельною ділянкою між сторонами визначений, спору з цього приводу не має.
На належній позивачеві земельній ділянці він самочинно побудував гараж-пральню «Ш» та навіс «Ф», які відповідно до технічного висновку відповідають вимогам ДБН, санітарним та протипожежним нормам.
Розпорядженням міського голови від 25 травня 2007 року №291-р земельній ділянці, що надана ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування належної йому частки житлового будинку присвоєна поштова адреса – АДРЕСА_2.
Посилаючись на зазначені обставини просив суд, на підставі ст. 364, 367, 376 ч.5 ЦПК України визнати за ним право власності на самовільно збудовані надвірні споруди і виділити в натурі його частку в спільній частковій власності, а саме: в житловому будинку „А” – коридор 2-1, площею 4,7 кв.м; кімнату 2-2, житловою площею 8,8 кв.м; кімнату 2-3, житловою площею 13.,5 кв.м; комору 2-7, площею 6,6 кв.м, прибудову «а», водопровід «Е», гараж-пральню «Ш», навіс «Ф», замощення ІІІ; а також припинити право спільної часткової власності.
Рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18 квітня 2008 року позов задоволено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, Прокурор Запорізької області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким у позові відмовити.
Під час розгляду справи судом апеляційної інстанції було встановлено, що позивач ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Відповідно до ст.ст.201 ч.1 п.1, 203 ч.1 п.1 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступника померлого позивача.
За змістом ст.37 ЦПК України обов’язок залучити до участі у справі правонаступника померлого позивача покладається на суд.
Зважаючи на те, що предметом спору являється нерухоме майно, щодо якого діючим законодавством передбачений нотаріальний порядок оформлення спадкових прав, відомості щодо складу спадкоємців померлого позивача – правонаступників у даному спорі підлягають з’ясуванню в нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.37, 137, 201ч.1 п.1, 203 ч.1 п1 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Витребувати із Бердянської міської державної нотаріальної контори відомості про спадкоємців померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний №НОМЕР_1, який мешкав і був зареєстрований в АДРЕСА_1 зокрема: їх ім’я, місце проживання, а також дату видачі свідоцтва про право на спадщину.
Копію ухвали направити до Бердянської міської державної нотаріальної контори для її виконання до 10 лютого 2011 року.
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Бердянської міської ради, ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільно побудоване нерухоме майно, поділ в натурі спільної часткової власності, до залучення до участі у справі правонаступника померлого позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Головуючий :
Судді :