Справа № 2а-121 /09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2009 року міста Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого судді - Плавича І.В.,
при секретарі - Бабаєвої З.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про перегляд постанови суду у зв’язку з нововиявленими обставинами по адміністративні справі за позовом ОСОБА_2 до Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій протиправними та скасування постанови адміністративної комісії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні іншого складу вказаного районного суду знаходилась на розгляді адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій протиправними та скасування постанови адміністративної комісії.
По даній справі 29 березня 2006 року судом було ухвалено постанову, відповідно до якої вимоги ОСОБА_2 були задоволені у повному обсязі.
Однак пізніше, заявник ОСОБА_1 надав до суду відповідну заяву про перегляд даної постанови суду у зв’язку з нововиявленими обставинами, посилаючись на певні підстави й обгрунтовуючи свої вимоги.
Проте, у призначені судові засідання по справі заявник неодноразово не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся судом, причини неявки суду не відомі.
Як передбачає ст. 245 ч. 1 КАС України, постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Згідно ст. 252 ч. 1 КАС України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами розглядається судом протягом двох місяців після її надходження за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд.
Тобто, у зв’язку з даною нормою закону, судом звернуто увагу на ст. 128 ч.3, ст. 155 ч. 1 п.4 КАС України, в яких зазначається, що у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Безумовно, в наведених приписах законодавцем прямо вказано на вирішення виниклих процесуальних питань стосовно саме явки позивачів та розгляду позовів. Однак, згідно ст. 9 ч.7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, враховуючи наведене, ретельно вивчивши матеріали відповідної адміністративної справи у сукупності із заявою ОСОБА_1 про перегляд визначеного судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами, судом, діючи за аналогією, вбачається, що останню по суті вимог заявника розглянути не уявляється можливим через неявку останнього та наведена заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст. 9, 128, 155, 158, 165, КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд постанови суду у зв’язку з нововиявленими обставинами по адміністративні справі за позовом ОСОБА_2 до Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій протиправними та скасування постанови адміністративної комісії - залишити без розгляду.
Роз’яснити учасникам адміністративного процесу, що особа, заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку..
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ст. 186 ч.5 КАС України.