Судове рішення #13115651

                                   

                     АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

            Справа № 22ц -117 -2011                Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                              Нечволод В.В.

                                                                       Суддя-доповідач:       Прядкіна О.В.

                                             У  Х  В   А  Л   А

                І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 11  січня  2011  року                                м. Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в  складі:      

Головуючого  - судді  Макарчука М.А.

Суддів  Прядкіної О.В., Обідіної О.І.

При секретарі  Лимар О.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві  цивільну справу   за апеляційною   cкаргою   ОСОБА_3  

на рішення  Полтавського районного суду Полтавської області від 23 липня 2010 року

по справі за позовом ОСОБА_4 до   ОСОБА_3  про припинення дій, які порушують право користування житлом та визнання права власності на ? частину домоволодіння та його реальний розподіл

колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Полтавської області , -

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 23 липня 2010 року позовні   вимоги  ОСОБА_4 задоволено.  

Визнано за ОСОБА_4 право  власності у  спільному  майні  подружжя  на  ? частину нерухомого майна в  АДРЕСА_1 на  загальну  суму 49312 грн. 00 коп., яке  складається  з :    

-   у  житловому  будинку: кімната 1-3 пл 9.0 кв.м; кімната 1-5 пл. 11.0 кв.м.; кухня 1-1 пл. 10.9 кв.м.; комора  1-2 пл. 2.7 кв.м.  

-   господарські будівлі:  частина  літньої кухні «Б,б» яка складається  з  приміщень зазначених  в  технічному  паспорті під № 1-1 пл. 5.0 кв.м.  та № 1-5 пл. 13.3 кв.м.;  частина  навісу «б-1», ? частина  огорожі «2»; ? частина  воріт «3»; частина  огорожі «4» ;  зафарбовані  червоним  кольором у плані  житлового будинку (варіант – 1 ) висновку  судово-будівельної експертизи  № 46-10 від 20.04.2010 р. який  є  невід’ємною  частиною  рішення.    

Визнано за ОСОБА_4 право на користування  земельною  ділянкою в  АДРЕСА_1 площею 726 кв. м.  зафарбовані  червоним  кольором в плані  земельної ділянки (варіант – 1 ) висновку  судово-будівельної експертизи № 46-10 від 20.04.2010 р. який  є  невід’ємною  частиною  рішення.  

                    -2-

Визнано за ОСОБА_3 право  власності у  спільному  майні  подружжя  на  1\2 частину  нерухомого майна в АДРЕСА_1 на  загальну  суму 58544 грн. 00 коп., яке  складається  з :    

-   у  житловому  будинку: кімната 1-4 пл. 25.0 кв.м;  

- господарські будівлі: частина  літньої кухні  - «Б,б», яка складається з приміщень зазначених  в  технічному  паспорті під № 1-2 пл. 13,6  кв.м.  та № 1-3 пл. 6.1 кв.м., 1-4 пл. 3.3 кв.м.; частина  навісу - «б-1», Гараж - «Б -1»; вбиральня - «б-2»; сарай тимчасовий – «б-3»; вигріб - «№ 1» ; ? частина  огорожі - «2» ; ? частина  воріт - «3»; частина  огорожі - «4»;  зафарбовані  синім  кольором у плані  житлового будинку (варіант – 1 ) висновку  судово-будівельної експертизи  № 46-10 від 20.04.2010 р. який  є  невід’ємною  частиною  рішення.    

Визнано за ОСОБА_3 право на  користування присадибною земельною  ділянкою в АДРЕСА_1 площею 726 кв.м.   зафарбовані  синім  кольором в плані  земельної ділянки (варіант – 1 ) висновку  судово-будівельної експертизи № 46-10 від 20.04.2010 р. який  є  невід’ємною  частиною  рішення.  

Залишено   у  спільному  користуванні ОСОБА_4 та  ОСОБА_3 земельну  ділянку  прилеглу  до  житлового будинку пл.. 8.0 кв.м   зафарбовані  жовтим  кольором в плані  земельної ділянки (варіант – 1 ) висновку  судово-будівельної експертизи № 46-10 від 20.04.2010 р., який є невід’ємною частиною  рішення.  

Зобов’язано ОСОБА_4 за  власні  кошти  та  із власного матеріалу  закласти  дверний отвір  з  кімнати 1-5 пл. 25 кв.м.  в кімнату 1-4 пл. 11.0 кв.м., закласти  міжкімнатний дверний отвір між  кімнатами зазначеними  в  технічному  паспорті  №1-1 та   № 1-5 в літній  кухні .  

Зобов’язано ОСОБА_3 за власні кошти та із власного матеріалу: улаштувати в житловій кімнаті будинку № 1-4 пл. 25 кв.м. перегородку обладнавши в одній з новоутворених кімнат кухню розміром не менше 7 кв.м. та  улаштувати  додатковий  окремий  вихід  на  вулицю  з  встановленням  подвійних дверей.  Улаштувати додатковий окремий  вихід на вулицю з кімнати № 1-3 пл. 13.6 кв.м. літньої кухні.  

Додатковим рішенням  цього ж суду від  11 листопада 2010р.  визнано незаконним  та скасовано договір дарування половини житлового будинку та сараю АДРЕСА_2  Микільської   сільської ради та зареєстрований в реєстрі за № 32 між  дарувателем  ОСОБА_5 та обдарованим  ОСОБА_3.

Уточнено, що   у житловому будинку по АДРЕСА_1   визнано право власності  внаслідок розподілу спільного майна подружжя за  ОСОБА_4 на  квартиру № 1, а за ОСОБА_3  на квартиру № 2.

Стягнуто  з ОСОБА_3  на користь  ОСОБА_4  4669,28 грн.  різниці  у вартості нерухомого майна.

Зобов»язано ОСОБА_3  припинити будь-які дії ,які можуть  порушити право   ОСОБА_6  користування  житлом, виділеним їй за рішенням суду по АДРЕСА_1 а саме :  заборонити самовільно виселяти, чи іншим чином перешкоджати користуватися нерухомим майном та земельною ділянкою,які    виділені  їй  за  рішенням суду, від»єднувати  зазначене нерухоме майно від газо та електропостачання,перегороджувати вхід до будинку, електро- та газопостачання залишити у спільному користуванні сторін до його переобладнання в окремі мережі кожною із сторін за власні кошти терміном до одного року.

Додаткове рішення сторонами не оскаржувалось.

                    -3-

Основне  рішення  оскаржене  ОСОБА_3,   який в апеляційній скарзі  просить його скасувати  та   ухвалити нове рішення  про відмову в  задоволенні   позовних  вимог, посилаючись на порушення місцевим судом норм матеріального та процесуального права,  невідповідності  висновків суду  обставинам справи,

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції,  сторони  перебували  у  зареєстрованому  шлюбі  з 6 червня 1970р. по 18 листопада 2009р.

В період  шлюбу сторони розпочали будівництво  житлового будинку.

Згідно свідоцтва  на забудову садиби,  дозволеної рішенням  виконкому Полтавської районної ради від 14  травня 1971р. № 149  батькові відповідача ОСОБА_5   дозволено будівництво  будинку замість старого.

18 квітня 1975р.  новозбудований житловий будинок введено в експлуатацію на підставі акту, в пункті 2 якого зазначено, що будівництво  проводилось сім»єю забудовника разом з сином  ОСОБА_3  (а.с.127,130).

Зазначений акт  свідчить про створення спільної сумісної власності  ОСОБА_5 та ОСОБА_3

Будинку  надані  відповідні номера  та  будинковолодіння по АДРЕСА_3  зареєстровано за  ОСОБА_5 а за відповідачем  - АДРЕСА_1

Оцінюючи законність договору  дарування  від 25 квітня 1975р .  , згідно якого   ОСОБА_5   подарував  сину  половину будинку - праву  сторону та сараю АДРЕСА_2  Микільської   сільської ради, що  зареєстрований в реєстрі за № 32, то  місцевий суд    прийшов до вірного висновку про  його  незаконність.

     Приймаючи до уваги, що   право власності на новозбудоване майно виникло з  моменту його   введення в експлуатацію -  18 квітня 1975р. ,   на той час  відповідач   ОСОБА_3  перебував  в шлюбі,  і  будівництвом    вказаного будинку  створена спільна сумісна власність подружжя  ОСОБА_4.

Згідно із ч. 1 ст. 22 Кодексу про шлюб та сім’ю України (далі – КпШС України) майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю. Кожен із подружжя має рівні права володіння користування і розпорядження цим майном.    

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 29 КпШС України поділ спільного майна подружжя може бути проведений як під час перебування в шлюбі, так і після розірвання шлюбу.  

Право на позов виникає з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.  

Позивач  довідалася про порушення своїх  прав  в травні 2009р., а тому нею  строк позовної давності не пропущено.

За таких обставин місцевий суд прийшов до  вірного висновку  про  розподіл  спільного  сумісного майна подружжя  ОСОБА_4 та  визнав  право власності за сторонами  по на  ? частині нерухомого майна в  АДРЕСА_1 по першому варіанту  висновку  судово-будівельної експертизи  № 46-10 від 20.04.2010 р., розподілив  земельну ділянку за цією адресою та  зобов»язав сторони  здійснити відповідні   перепланування, які погоджені  виконавчим комітетом  Мікільської  сільської ради (а.с.96).

Інші доводи апеляційної скарги, з наведених вище  підстав, висновків суду не спростовують.

                    -4-

Керуючись ст.303,304,308,313,315 ЦПК України, колегія суддів,-

                  У Х В А Л И Л А:

 Апеляційну скаргу   ОСОБА_3    відхилити.

Рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 23 липня 2010 року  залишити без змін.

   Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом  20 днів шляхом подачі касаційної скарги до  Вищого  спеціалізованого суду України  з розгляду цивільних і кримінальних справ.

С  У  Д  Д  І                    

   

                                   

                     АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

            Справа № 22ц -117 -2011                Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                              Нечволод В.В.

                                                                       Суддя-доповідач:       Прядкіна О.В.

                                             У  Х  В   А  Л   А

                І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 11  січня  2011  року                                м. Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в  складі:      

Головуючого  - судді  Макарчука М.А.

Суддів  Прядкіної О.В., Обідіної О.І.

При секретарі  Лимар О.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві  цивільну справу   за апеляційною   cкаргою   ОСОБА_3  

на рішення  Полтавського районного суду Полтавської області від 23 липня 2010 року

по справі за позовом ОСОБА_4 до   ОСОБА_3  про припинення дій, які порушують право користування житлом та визнання права власності на ? частину домоволодіння та його реальний розподіл

Керуючись ст.303,304,308,313,315 ЦПК України, колегія суддів,-

                  У Х В А Л И Л А:

 Апеляційну скаргу   ОСОБА_3    відхилити.

Рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 23 липня 2010 року  залишити без змін.

   Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом  20 днів шляхом подачі касаційної скарги до  Вищого  спеціалізованого суду України  з розгляду цивільних і кримінальних справ.

С  У  Д  Д  І                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація