2-528/2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2007 року. Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Шудря В.І.
при секретарі - Сінельник С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала, прохала суд їх задовольнити.
Відповідач в судові засідання, які призначались на 08.11.007 року та на 20.11.2007 року не з”явився. Про час, дату та місце розгляду справи відповідним чином повідомлявся, про причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши та вивчивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими , що підлягають до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні 22.07.2006 року сторони вступили в зареєстрований шлюб. Реєстрація шлюбу була проведена в відділі РАЦС Семенівського РУЮ Полтавської області, за актовим записом № 24. Від даного шлюбу строни мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження.
23 липня 2007 року судом було надано сторонам строк для примирення терміном 3 місяці до 23.10.2007 року. За даний строк сторони не примирились. Тривалий час разом не проживають , спільного господарства не ведуть. Дитина проживає разом з позивачкою.
Спільне життя подружжя не склалось по причині нерозуміння одне одного, постійних сварок.
Про те, що відповідач по справі належним чином повідомлений свідчать поштові повідомлення, які містяться в матеріалах справи.
Згідно ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено , що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.
Відповідно до ст. 113 СКУ особа , яка змінила прізвище у зв”язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
На підставі ст. 224 ЦПК України у разі невяки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки суд вправі ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі наведеного , керуючись ст. ст. 111-113 СК України, ст.ст. 213-215, 224-228 ЦПК України , суд
Р І Ш И В:
Шлюб укладений 22.07.2006 року ОСОБА_1та ОСОБА_2зареєстрований в відділі РАЦС Семенівсьго РУЮ Полтавської області за актовим записом № 24 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2при реєстрації розірвання шлюбу держмито на користь держави . Позивачку від сплати держмита звільнити.
Після розірвання шлюбу позивачці залишити прізвище - ОСОБА_1 дитину залишити проживати разом з позивачкою.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий