Судове рішення #1312088

 

Справа № 22а-1673/07

Ряд. стат.звіту №23

Доповідач: В.З. Улицький

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

     11 вересня 2007 року                                                                                           м. Львів

    

     Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

 

     головуючого:                                         Улицького В.З.

     суддів:                                                     Багрія В.М., Обрізко І.М.

     секретаря:                                               Рахманової Н.І.

 

     розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції на постанову господарського суду Тернопільської області від 19.04.2007 року, колегія суддів, -

 

встановила:

 

У березні 2007 року Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся з позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення.

 

Приватний підприємець ОСОБА_1 свої позовні вимоги мотивував тим, що ДПІ податковим повідомленням-рішенням № 0032571701/01 від 17.10.2006 року за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання на підставі пп.17.1.7 пункт 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами” вимагає сплати штрафу в сумі 800 грн. на окремий рахунок держказначейства України. Позивач не погоджується з даним рішенням, так як вважає, що відсутні граничні строки сплати за користування свідоцтвом про сплату єдиного податку в Указі Президента “Про спрощену систему оподаткування”; відсутні штрафні санкції за порушення строків сплати за користування свідоцтвом єдиного податку в Указі Президента; Законодавством не передбачено перераховувати Держказначейству України штрафні санкції; податкове зобов'язання згідно ст. 2 абз.9 Указу Президента станом на 17.10.2006 рік не існує при умові відсутності заборгованості по платежа[ за користування свідоцтвом єдиного податку і посилання на нього безпідставне; законодавством України заборонене подвійне оподаткування або штрафні санкції у вигляді повторної сплати податку, про що вказано в податковому повідомленні-рішенні від 17.10.2006 року. Просив позов задоволити.

 

Постановою Господарського суду Тернопільської області від 19.04.2007 року позов задоволено повністю. Визнано нечинним та скасовано податкове повідомлення-рішення.

 

Постанову суду оскаржила Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція. Вважає дану постанову незаконною, винесеною із помилковим застосуванням норм матеріального права. Звертає увагу на те, що позивач перебуває на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків і, відповідно до ст. 67 Конституції України п.3 ч.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, на нього покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватись спрощена система оподаткування бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів сплатою єдиного податку. Відповідно до вищевикладеного, єдиний податок не може не підпадати під дію Законів України “Про систему оподаткування” та “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

 

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції слід залишити без задоволення з наступних підстав:

Встановлено, що відповідно до Указу Президента “Про спрощену систему оподаткування” суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами” є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів.

Стаття 14 та стаття 15 Закону України “Про систему оподаткування” дає вичерпний перелік загальнодержавних та місцевих податків і зборів. Єдиний податок, який передбачений Указом Президента “Про спрощену систему оподаткування”, не входить, відповідно до Закону України “Про систему оподаткування”, до загальнодержавних та місцевих податків і зборів. Отже, Закон України “Про систему оподаткування” та Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами” не поширюється на відносини щодо сплати єдиного податку з фізичних осіб, в даному випадку Приватного підприємця ОСОБА_1.

             

Таким чином, суд правомірно встановив, що позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

 

 

 

     Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

 

         

 

ухвалила:

 

 

Апеляційну скаргу Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову господарського суду Тернопільської області від 19.04.2007 року - без змін.

 

 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

 

На ухвалу протягом одного місяця може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного судуУкраїни.

 

 

 

      Головучий:                                                                      В. Улицький

 

      Судді:                                                                               І. Обрізко

 

                                                                                                 В. Багрій

 

 

       

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація