Справа № 22а-1475/07
Ряд. стат.звіту №37
Доповідач: В.З. Улицький
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2007 року м. Львів
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого: Улицького В.З.
суддів: Багрія В.М., Обрізко І.М.
секретаря: Рахманової Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського міського суду від 30.03.2007 року, колегія суддів -
встановила:
В березні 2006 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Угорницької сільської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про часткове визнання недійсним рішення Угорницької сільської ради від 20.07.2000 року в частині передачі в спільне користуванням виїзної дороги загального користування довжиною 26,5 м і шириною 5,27 м загальною площею 0,014 га.
ОСОБА_1 свої позовні вимоги мотивував тим, що згідно генерального плану будинковолодіння його матері на частині земельної ділянки, що розміщена між будинковолодіннями третіх осіб, 1963 року проходила дорога. На момент подання позову спірна земельна ділянка перебуває у володінні двох сімей ОСОБА_2 та ОСОБА_6 згідно рішення сільської ради від 20.07.2000 року, за яким вона була передана двом господарствам 15 і 15 'а'. Просив дане рішення частково скасувати.
Постановою Івано-Франківського місцевого суду від 30.03.2006 року у позові відмовлено.
Постанову суду оскаржив ОСОБА_1. Вважає постанову суду неправильною і незаконною, оскільки відповідно до ст. 54 ЗК України не можна передавати у колективну та приватну власність землі загального користування населених пунктів, а лише земельні ділянки, які раніше у встановленому законом порядку надавались громадянам у користування. Посилається на те, що сусіди заблокували йому виїзд на вулицю, хоча такий виїзд існував, що підтверджується планом земельної ділянки, що надавалась батькові під забудову в 1963 році, та карта схема села.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід задоволити з наступних підстав:
Встановлено, що після смерті ОСОБА_7, ОСОБА_1 набув право власності на Будинковолодіння АДРЕСА_1. Згідно генерального плану будинковолодіння його матері на частині земельної ділянки, що розміщена між будинковолодіннями третіх осіб, 1963 року проходила дорога. Рішенням сільської ради від 20.07.2000 року спірна земельна ділянка передана двом господарствам Тополина 15 і 15а., що позбавило господарство по АДРЕСА_1 виїзду на дорогу.
Відповідно до ст. 54 ЗК України 561-XII 1990 року, який діяв до 01.01.2002 року, не можуть передаватися у колективну та приватну власність землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи та інше), а лише земельні ділянки, які раніше у встановленому порядку надавалися громадянам в користування.
З вищенаведеного випливає, що Рішення Угорницької сільської ради від 20.07.2000 року прийнято з порушенням законодавства.
Керуючись ст.ст. 117, 195, 196, 198, 202, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -
постановила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити.
Постанову Івано-Франківського міського суду від 30.03.2007 року скасувати та прийняти нову постанову.
Визнати частково недійсним рішення Угорницької сільської ради 14 сесії III скликання від 20.07.2000 року у частині передачі в спільне користування лише двом господарствам по вул. Тополини, 15 і 15а частину виїзної дороги загального користування довжиною 26,5 м і шириною 5,27 м , площею 0, 014 га, яким позбавлено виїзду на вулицю господарство по АДРЕСА_1.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
На постанову протягом одного місяця може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головучий: В. Улицький
Судді: І. Обрізко
В. Багрій