Судове рішення #13125834

    Справа №2-2314/10

   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    04 жовтня 2010 року                                            м. Фастів Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді - Бартко В.М.,

при секретарі –  Лисовець В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Фастові Київської області цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Фастівавто» про стягнення заборгованості по заробітній платі,-

                   

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду з даним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Фастівавто»  про стягнення заборгованості по заробітній платі, посилаючись на те, що він працює водієм у відповідача, станом на 01 вересня 2010 перед ним рахується заборгованість по виплаті заробітної плати в сумі 14 800 грн., що ставить її сім'ю в скрутне матеріальне становище.

    В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив стягнути на його користь  заборгованість по заробітній платі в сумі 14 800 грн.                 Представник відповідача в  судовому засіданні  позов визнав повністю  та пояснив, що заборгованість по заробітній платі виникла у зв»язку з відсутністю грошових коштів у підприємства, зобов»язуються виплатити заборгованість до 31.10.2010 року.

     Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задолволенню, враховуючи наступне.

    Судом встановлено, що з 1971 року позивач працює у відповідача на посаді водія, що підтверджується копією трудової книжки ( а.с. 6-10).

    Із довідки №208 від 01.10.2010 року, виданої відповідачем, видно, що  заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_1, станом на 01.09.2010 року складає 13667 грн. 39 коп. ( тринадцять тисяч шістсот шістдесят сім грн. 39 коп.).

    Таким чином, позов грунтується на вимогах ст. 115 КЗпП України, відповідно до якої заробітна плата має виплачуватись працівникам не рідше двох разів на місяць, що відповідач не виконував, а тому борг по заробітній платі на день розгляду справи сягнув 13667 грн. 39 коп.    

    Відповідно до  ст. 233  КЗпП України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.                             Разом з тим, визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    Суд вважає, що відповідно до ст. ст. 58, 60 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування і кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

    Оскільки позивач не надав належних доказів того, що заборгованість по заробітній платі перед ним, як працівником ВАТ “Фастівавто” складає 14 800 грн, суд його позов задовільняє частково в межах суми, яка підтверджена довідкою виданою відповідачем, а саме: 13667 грн. 39 коп. ( а.с. 16).

    У відповідності до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в розмірі 136 грн. 67 коп. та 120 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи.  

        Керуючись   ст. 115, 233, 238  КЗпП України, ст.ст.  10, 60, 212, 214, 215, п.2 ст. 367  ЦПК України, суд,-

   

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити частково.

    Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Фастівавто» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі  13667 грн. 39 коп.  ( тринадцять тисяч шістсот шістдесят сім грн. 39 коп.).

    Стягнути з  Відкритого акціонерного товариства «Фастівавто»  в дохід держави  136 грн. 67 коп. судового збору і 120 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи.  

    Рішення суду в межах заробітної плати за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайонний суд Київської області, шляхом подачі апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня його проголошення.

 

    СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація