Справа №2-0-227/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі головуючої судді Ротар М.М., при секретарі Попенко О.В.,
за участю заявника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вознесенську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
25 листопада 2010 року заявник ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Обґрунтовуючи свої вимоги заявник зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина, що складається із незавершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1. 10.11.2010 року заявник звернулася до Другої державної нотаріальної контори з метою отримання свідоцтва про право на спадщину, але їй було відмовлено в зв’язку з тим, що виявлено розбіжності між записом у договорі купівлі-продажу незавершеного будівництвом будинку та витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно, а саме у договору купівлі-продажу вулиця «Королева», а у витязі з реєстру прав власності – «Корольова».
Посилаючись на викладене, заявник просила встановити факт, що вулиця Королева, зазначена в договорі купівлі-продажу від 17.09.2001 року, посвідченому Вознесенською універсальною товарно-сировинною біржею «Південь», та вул.Корольова, записана у витязі з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданому 21.10.2010 року №27728356 КП «Вознесенське МБТІ» є назва однієї вулиці «Корольова».
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримала свої вимоги повністю.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява не підлягає задоволенню, при цьому суд виходить з наступного.
У відповідності до ч.2 ст.256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
При цьому виникнення, зміна чи припинення майнових або особистих немайнових прав нерозривно пов’язані з певними обставинами, яким закон надає правове значення (юридичні факти). Проте не завжди той чи інший факт, що має юридичне значення, може бути підтверджений відповідним документом. Тому закон надає юрисдикції суду встановлювати факти, що мають юридичне значення Однак це можливо за певних умов:
- це мають бути юридичні факти, тобто такі, які тягнуть за собою виникнення, зміну або припинення правовідносин,
- заявниками у цих справах можуть бути тільки громадяни,
- коли чинне законодавство допускає судовий порядок встановлення даного факту,
- коли в іншому порядку його встановити не можна,
- при встановленні факту не повинен вирішуватися спір про цивільне право.
При відсутності доведеності перших трьох умов у задоволенні заяви про встановлення юридичного факту повинно бути відмовлено.
Так відповідно до поданої заяви ОСОБА_3 просить встановити факт, що вулиця Королева, зазначена у правовстановлюючому документі та вулиця Корольова, зазначена в реєстрах КП «Вознесенське МБТІ», є однією і тією ж самою вулицею.
Проте суд не має прав встановлювати ідентичність назв вулиці, зазначених у різних документах по-різному, оскільки затвердження назв і списків вулиць та провулків є повноваженнями органів місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Керуючись ст.ст. 209, 212, 213, 214, 215, 259, 293 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, що вулиця Королева, зазначена в договорі купівлі-продажу від 17.09.2001 року, посвідченому Вознесенською універсальною товарно-сировинною біржею «Південь», та вулиця Корольова, записана у витязі з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданому 21.10.2010 року №27728356 КП «Вознесенське МБТІ» є назва однієї вулиці «Корольова» відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: /підпис/ М.М. Ротар
Згідно оригіналу: суддя: