Судове рішення #13130483

Справа №2-66/2011

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    11 січня 2011 року  Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської                              області в складі: головуючого – судді Серебрякової Т.В.,

                            при секретарі судового засідання Фінько О.П.,

                            за участю: позивачки ОСОБА_1,

                            відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду  в місті Вознесенськ Миколаївської області  цивільну справу за позовом   ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу ,  -  

ВСТАНОВИВ:

    В серпні  2010 р. ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом  до  ОСОБА_2  про розірвання шлюбу.

В позовній заяві зазначено, що 03 лютого  2007 р. відділом  реєстрації актів цивільного  стану  по м. Вознесенську  Вознесенського міськрайонного  управління юстиції  Миколаївської області був зареєстрований шлюб між позивачкою ОСОБА_1  та відповідачем ОСОБА_2 Від  даного шлюбу  сторони мають двох малолітніх  дітей – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньку ОСОБА_4,                 ІНФОРМАЦІЯ_1.  В позові  позивачка вказувала, що причиною розпаду сім’ї є те,  що вона та відповідач виявилися  різними людьми та  з  різними поглядами  щодо  вирішення  життєвих проблем, в насідок чого  між подружжям постійно виникали сварки та непорозуміння.

Посилаючись на те, що сім’я розпалася остаточно, примирення та подальше спільне проживання з  відповідачем  неможливе, позивачка  просила   позов задовольнити, а шлюб  розірвати.  

 В судовому засіданні  позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги  підтримала та наполягала  на розірванні шлюбу, оскільки вважала,  що сім’я  остаточно розпалася і збережена не може бути. При цьому зазначала, що час,  який суд надав подружжю  для примирення виявився неефективним, оскільки  останнє не відбулося  та  сторони  згоди не дійшли.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні  позовні вимоги  визнав  та не   заперечував  проти розірвання шлюбу з позивачкою ОСОБА_1 Разом з тим  пояснив, що сім’я розпалась  остаточно, а  час, наданий  подружжю для примирення  виявився неефективним.  Посилаючись на відсутність  у позивачки бажання  примиритися й зберегти сім’ю, просив позов задовольнити.      

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені  наступні  факти  і відповідні їм правовідносини.

Так, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2,                               ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1,                       ІНФОРМАЦІЯ_3, знаходяться  в зареєстрованому шлюбі з 03 лютого 2007 р., що підтверджується свідоцтвом про шлюб,  НОМЕР_1, виданим  Відділом реєстрації актів цивільного  стану по м. Вознесенську Вознесенського міськрайонного  управління юстиції   Миколаївської області  03 лютого  2007 р.  (а.с.5).

Від даного шлюбу сторони мають двох  малолітній  дітей  -  доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджується копією свідоцтва про народження, НОМЕР_2, виданого Відділом реєстрації актів цивільного  стану по          м. Вознесенську Вознесенського міськрайонного  управління юстиції   Миколаївської області              19 липня  2007 р., та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження, НОМЕР_3, виданого Відділом реєстрації актів цивільного  стану по м. Вознесенську  Вознесенського міськрайонного  управління юстиції   Миколаївської області  19 липня  2007 р.  (а.с.6,7).

За  ст.51 Конституції України, ст.ст.21,110-112 СК України, шлюб, як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану, охороняється державою.

Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства (ст.111 СК України).

Під час розгляду справи з пояснень сторін, судом встановлено, що за час наданий  подружжю для примирення,  ними  не було  вчинено  дій направлених на примирення.

Відповідно до ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Дружина та чоловік  зобов’язані спільно піклуватися про  побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї  на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, що передбачено ст.55 СК України.

Кожен з подружжя також має право припинити шлюбні відносини.  Примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на особисту недоторканість  і може мати наслідки, встановлені законом (ст.56 СК України).    

Згідно ст.112 СК України, суд, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову, постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу  суперечило б інтересам одного з них,  інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

В судовому засіданні встановлено, що сторони  припинили шлюбні відносини починаючи  з серпня  2010 р. та жоден  з них  не бажає зберегти сім’ю. За таких обставин, враховуючи характер відносин, що склалися між сторонами, відсутність  взаєморозуміння між ними, суд вважає, що збереження шлюбу є неможливим і суперечить інтересам сторін, оскільки  суд прийняв міри по його збереженню, які не привели до позитивного результату.

На підставі  викладеного  та згідно зі ст.ст.104,110,112 СК України, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню, а шлюб, зареєстрований                                  03 лютого  2007  р.  між  ОСОБА_2  та ОСОБА_1   розірванню.    

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,213,214,215  ЦПК України, суд,  –

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу  - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований   03  лютого 2007 р. Відділом  реєстрації актів цивільного  стану по м. Вознесенську Вознесенського міськрайонного  управління юстиції  Миколаївської області    (актовий запис №15) між ОСОБА_2,                    ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем міста Вознесенськ Миколаївської області,  та  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженкою   міста Вознесенськ Миколаївської області,   – розірвати.  

Після  набрання  рішенням суду законної сили присвоюються прізвища:           позивачці  - ОСОБА_1, відповідачу – ОСОБА_2.  

Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області  через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області  шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти  днів з  дня  його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                   Т.В.  Серебрякова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація