Судове рішення #13135424

Справа № 2-1205/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2010 року    Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим                   у складі:                                                                                    головуючого судді   Куксова В.В.

                                                                                                   при секретарі   Шмаль І.Є.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Алушта цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Кримського республіканського підприємства «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», третя особа Ізобільненська сільська рада про поділ в натурі житлового будинку, визнання права власності, припинення права спільної часткової власності, зобов'язання до певних дій,

                        В С Т А Н О В И В:

         

      Позивачі звернулись до суду  з позовом до відповідачів про поділ в натурі житлового будинку, визнання права власності, припинення права спільної часткової власності, зобов'язання до певних дій.

    Свої вимоги мотивують тим, що ОСОБА_1 належить на праві власності 40/100 часток домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1. 06.02.2009 року рішенням виконавчого комітету Ізобільненської сільської ради частині домоволодіння ОСОБА_1 привласнена окрема поштова адреса: АДРЕСА_2. ОСОБА_2 належить на праві власності 30/100 часток зазначеного домоволодіння. Відповідачу ОСОБА_3 належить на праві власності 30/100 часток домоволодіння. З тих причин, що відповідач мешкає в домоволодінні, позивачі мають намір виділити кожен своє нерухоме майно у приватну власність в натурі. У зв’язку з чим просять суд провести поділ в натурі житлового будинку з господарськими спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2, по складеному між співвласниками порядку користування житловим будинком з господарськими спорудами; визнати право власності за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на індивідуальну частку житлового будинку відповідно до порядку користування житлового будинку і господарських споруд, що склався між ними; припинити право спільної часткової власності на житловий будинок і господарські споруди, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2; зобов’язати КРП «СМБРТІ»скласти технічну документацію і видати свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

    Позивачі в судовому засіданні позов підтримали в повному обсягу, просять задовольнити.

    Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, просить в його задоволенні відмовити.

    Представник відповідача КРП «СМБРТІ» в судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи сповіщений належним чином, направив до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

    Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи сповіщений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

    Заслухавши позивачів, відповідача ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов необґрунтований і задоволенню не підлягає.

    Відповідно до ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

      Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.

Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

      Якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно.

    Відповідно до ст. 367 ЦК України майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними.

      У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.

Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

    Судом встановлено, що ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину від 22.01.2010 року належить на праві власності 30/100 часток домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1. ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності від 20.05.1993 року належить 30/100 часток даного домоволодіння. ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності від 20.05.1993 року належить 40/100 часток даного домоволодіння. Зазначене вбачається з витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно від 25.03.2010 року /а.с. 7/.

    Рішенням виконавчого комітету Ізобільненської сільської ради м. Алушти від 06 лютого 2009 року № 18 привласнена поштова адреса: АДРЕСА_2, АР Крим домоволодінню, що знаходиться у власності ОСОБА_1, згідно свідоцтву про право приватної власності на будівлі від 20.05.1993 року, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Алуштинської ради народних депутатів від 26.03.1993 року №342 /а.с. 23/.

    Відповідно до п. 6 постанови Пленуму "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право власності громадян на жилий будинок" від 4 жовтня 1991 року при вирішенні справ про виділ в натурі часток жилого будинку, що є спільною частковою власністю, судам належить мати на увазі, що це можливо, якщо кожній із сторін може бути виділено відокремлену частину будинку з самостійним виходом (квартиру). Виділ також може мати місце при наявності технічної можливості переобладнати приміщення в ізольовані квартири.

    Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачі просять провести поділ по складеному між співвласниками порядку користування виділивши в постійне користування ОСОБА_1 житлову кімнату площею 59,1 кв.м літ «Б», прибудову площею 15,2 кв.м літер «Б1», тамбур площею 2,8 кв.м літер «б», сарай площею 3,6 кв.м літер «Л», топочну площею 1,7 кв.м літер «Г»; ОСОБА_2 літню кухню баню площею 31,9 літер «В», прибудову площею 7,0 кв.м літер «в», житлову кімнату площею 94,8 кв.м літер «А», вбиральню площею 3,0 літер «Н», теплицю площею 32,0 літер «І», сарай площею 4,5 кв.м літер «Ж», сарай площею 12,4 кв.м літер «З»; ОСОБА_3 сарай площею 9,0 кв.м літер «М», веранду площею 26,5 кв.м літер «А1», літню кухню площею 15,5 кв.м літер «Д», сарай площею 12,5 кв.м літер «Е».

    Таким чином при даному варіанті поділу будуть порушені права ОСОБА_3, оскільки їй не буде виділена житлова кімната. Також позивачами до суду не надано відомостей щодо наявності самостійних входів до спірного домоволодіння співвласників.

    Окрім цього з матеріалів справи вбачається, що в правовстановлюючих документах та технічній документації на спірне домоволодіння маються розбіжності, так за даними КРП «СМБРТІ» ОСОБА_1 належить 30/100 часток домоволодіння АДРЕСА_1, однак рішенням №18 від 06 лютого 2009 року домоволодінню, що знаходиться у власності ОСОБА_1 привласнена окрема поштова адреса. Тому суд вважає, що до приведення правовстановлюючої та технічної документації у відповідність вирішення питання щодо поділу домоволодіння або виділу часток неможливе.

    За таких обставин суд вважає, що позов необґрунтований і задоволенню не підлягає.  

    На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 355, 356 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд

                             В И Р І Ш И В :

           

В задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Кримського республіканського підприємства «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації», третя особа Ізобільненська сільська рада про поділ в натурі житлового будинку, визнання права власності, припинення права спільної часткової власності, зобов'язання до певних дій відмовити.

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Алуштинський міський суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

               

Суддя: підпис

Згідно з оригіналом

Суддя:                                                                                В.В. Куксов

Секретар:                                                                           І.Є. Шмаль

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація