Справа № 2-3884-1/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 р. Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Мельника В.В.
при секретарі Глушко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в:
02.11.2010 року позивач звернулася до суду із зазначеною позовною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, зникло почуття взаєморозуміння, поваги, довіри один до одного, а також, вони не ведуть сумісно господарство.
В судовому засіданні позивач підтримала заявлені позовні вимоги, проти примирення з відповідачем категорично заперечує та просить шлюб розірвати.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
В порядку ст.ст. 169 ч.4, 224 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у справі даних чи доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи (постановляє заочне рішення).
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 23.06.2001 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження виданого Відділом РАГС Жовтневого РУЮ у м. Києві (а.с.5).
Від шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.6).
Сторони не підтримують шлюбних стосунків, більше року не ведуть спільного господарства.
Позивач категорично заперечує проти примирення з відповідачем та вважає їх спільне життя неможливим.
Відповідно до ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. А в порядку ч.2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що збереження сім’ї буде носити формальний характер.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст. 105, ч.1 ст. 110, ст. 112-115 СК України, ст.ст. 10,11, 60, 88, 213, 214, 215, 224-228 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в :
Шлюб між ОСОБА_1 до ОСОБА_2, зареєстрований Відділом РАГС Жовтневого РУЮ у м. Києва 23.06.2001 року актовий запис № 331 - розірвати.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Солом’янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :