Справа № 22-ц/0390/40/11 Головуючий у 1 інстанції:Грушицький А.І
Категорія:37 Доповідач: Мудренко Л. І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2011 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Волинської області:
головуючого - судді Мудренко Л. І.,
суддів - Веремчук Л.М., Русинчука М.М. ,
при секретарі Семенюк О.А. ,
з участю:
представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_5 – ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 жовтня 2010 року,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 жовтня 2010 року в позові ОСОБА_5 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини відмовлено.
Представник позивача ОСОБА_5 - ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на зазначене рішення, в якій просив рішення скасувати і ухвалити нове, яким продовжити строк прийняття спадщини.
Представник позивача ОСОБА_1 в даному судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав, просив її задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 та представники відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4 апеляційну скаргу заперечили, просили рішення суду залишити без змін.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 550 ЦК УРСР строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.
Судом першої інстанції встановлено, що матір позивача – ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Спадкоємцем її майна за законом, крім позивача, є також чоловік ОСОБА_6 - ОСОБА_7, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2
13 січня 2009 року відповідач ОСОБА_2 подала в Першу Луцьку державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини після смерті її батька – ОСОБА_7
Відмовляючи в задоволенні позову ОСОБА_5, суд виходив з того, що позивач та представник позивача не навели жодних причин пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, які можна визнати поважними.
Висновки суду відповідають дійсним обставинам справи.
Доводи про хворобу чоловіка, у зв’язку з чим позивач змушена була повернутися додому у Латвію, позивач не підтвердила належними доказами.
Та обставина, що остання є громадянкою іншої держави, не перешкоджала їй подати заяву про прийняття спадщини. Незнання законодавства також не є поважною причиною в такому випадку.
На підставі наведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про безпідставність вимог позивача щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини і обґрунтовано відмовив у задоволенні позову.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду. Рішення судом постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів –
у х ва л и л а :
Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 жовтня 2010 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді: