Справа № 2-3410/2010 р
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2011 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого – судді Затолочного В.С.,
при секретарі Морозовій Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу про визначення обсягу спадкового майна, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу про визначення обсягу спадкового майна.
Позов обґрунтований тим, що після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відкрилася спадщина у вигляді частини квартири АДРЕСА_1. Після звернення до нотаріуса представника позивача, яка є спадкоємцем після смерті зазначених вище осіб, державний нотаріус винесла постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв’язку з тим, що не визначено обсяг спадкового майна. Позивач просить визнати частки квартири, якими померлі володіли за життя, спадковим майном і визначити частки у спільній сумісній власності цієї квартири, якою володіли позивачі за життя.
Сторони правом на участь у судовому розгляді справи не скористалися, надали суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Позивач в заяві зазначила, що на позові наполягає, а відповідач, що проти позову заперечень не має.
Дослідивши докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає повному задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року внаслідок смерті ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_2 року внаслідок смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина за законом. Спадкодавці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за життя були одружені.
17.11.2010 року представник позивача, яка є спадкоємцем за законом, звернулася до Першої криворізької державної нотаріальної контори з приводу вступу в права спадкоємця ОСОБА_1 та отримала від нотаріуса Першої криворізької державної нотаріальної контори постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії з причин неможливості видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 та померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 у зв’язку з тим, що не визначений обсяг спадкового майна.
На момент смерті спадкодавців у їх спільній власності перебувало майно, а саме Ѕ частина квартири спільного заселення на 3-му поверсі 5-поверхового будинку, що складається з 4-х кімнат житловою площею 44,8 кв. м, загальна площа квартири 59,5 кв. м. Квартира розташована у м. Кривому Розі, АДРЕСА_1 Майнові права на зареєстровану нерухомість були набуті подружжям за час шлюбу та знаходилися в спільній сумісній власності подружжя буз виділу часток. Майно (по ј частці квартири) спадкодавці отримали шляхом передачі при приватизації з державного житлового фонду за письмовою згодою членів сім’ї наймача у їх спільну сумісну власність ( ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»). Ще ј частку ОСОБА_4 отримала шляхом отримання спадщини після смерті ОСОБА_3 пізніше. Ще ј частина квартири належить позивачу, яка цю частку отримала шляхом передачі права власності від ОСОБА_6.
Враховуючи положення ст. 60 ч. 1 СК України та ч. 3 ст. 368 ЦК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу є їхньою спільною сумісною власністю.
Ст. 1226 ЦК України встановлено, що частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
Відповідно до ч. 2 ст. 370 ЦК України у разі виділу часток, що є у спільній сумісній власності вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Ні домовленістю між подружжям ОСОБА_3 і ОСОБА_4, ні законом, ні судовим рішенням частки співвласників у праві спільної сумісної власності подружжя не були змінені. Отже спадкодавцю ОСОБА_3 на день його смерті мала б належати ј частина вказаної вище квартири, а спадкодавцю ОСОБА_4 2/4 частки спільної сумісної власності подружжя.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 212-215 ЦПК України, ст.. ст.. 368, 370, 1261, 1268 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу про визначення обсягу спадкового майна задовольнити повністю.
Визнати Ѕ частку квартири АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, яка належала на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та ОСОБА_4, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а також ј частку квартири АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, яка належала на праві спільної часткової власності ОСОБА_4, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року, спадковим майном після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Визначити, що померлому ОСОБА_3 та померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 за життя належало по ј частці в праві спільної сумісної власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається апеляційному суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.С. Затолочний