Судове рішення #13153102

                                    Справа № 2-а-324/11

        ПОСТАНОВА

            ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

17 січня 2011 року Пролетарський районний суд м.Донецька у складі:

головуючої – судді         Кирилюк Н.А.  

при секретарі                        Нехорошкіній  І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністратвину справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька про зобов’язання здійснити нарахування доплати до пенсії,

в с т а н о в и в:

Позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому посилається на те, що є «дитиною війни», а тому відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання доплати до пенсії щомісячно в розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком. Доплати, зазначені ст. 6 цього Закону УПФ України в Пролетарському районі м. Донецька не проводились. Просила зобов’язати відповідача здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року.

У судове засідання позивач не з'явилася, належним чином була повідомлена про день та час розгляду справи, надала заяву про розгляд справи у її відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином. Відповідно до заперечення просив справу розглянути у його відсутності, у задоволенні позову відмотиви у зв’язку з його безпідставністю.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити виходячи з наступного.

Відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, віднесена до категорії дітей війни, що підтверджується копією посвідчення із відповідною відміткою та довідкою про знаходження на обліку в УПФ України в Пролетарському районі м. Донецька (а.с. 3-6).

Згідно зі ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Дія ст. 6 цього Закону не зупинялася на 2010 рік.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів, був затверджений прожитковий мінімум на одну особу, яка втратила працездатність з 1 січня – 695 грн., з 1 квітня  - 706 грн., з 1 липня – 709 грн., з 1 жовтня – 723 грн., а з 1 грудня – 734 грн.

Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року № 530 дітям війни до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірах: з 22 травня – 48,10 грн., з 1 липня  -  48, 20 грн. та з 1 жовтня  -  49,80 грн.

Наведені положення Закону при обчисленні підвищення до пенсії дитини війни відповідачем не застосовані, що призвело до зменшення розміру вказаних виплат, а отже й до порушення прав позивача як дитини війни.

Враховуючи наведене, порушене право позивача підлягає поновленню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 46, 152 Конституції України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік», ст. ст. 2, 11, 17, 18, 69, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в:

Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними, зобов’язання здійснити нарахування доплати до пенсії – задовольнити.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, з урахуванням фактично здійснених виплат.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Пролетарський районний суд м. Донецька у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя                                                             (підпис)                                          Н.А. Кирилюк

З оригіналом згідно:   Суддя                                                                              Н.А. Кирилюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація