Судове рішення #13153176

       

 

                                               2 «А»-1228/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    20 грудня 2010 року суддя Вишгородського районного суду Київської області в складі:

головуючого –судді         Чірков Г.Є.

при секретарі             Мухоїд Г.В.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора Вишгородського взводу ДПС при УДАІ ГУ МВС України в Київській області Клокуна Віктора Анатолійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,

в становив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що постановою відповідача його без законних підстав притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу, а тому порушує питання про скасування даної постанови.

   

Сторони в судове засідання не прибули, про розгляд справи повідомлені, причини неявки суду не відомо.

У позові ОСОБА_1 наполягає  на тому, що Правил дорожнього руху України не порушував і з діями працівника міліції не згоден.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.  

            Як убачається з матеріалів справи, 01 листопада 2010 року відповідачем згідно статей 258 і 283 КУпАП винесено постанову про порушення позивачем           п. 2.9 (д) Правил дорожнього руху України, який того ж дня о 23 год. 05 хв., керуючи автомобілем НОМЕР_1 на автодорозі Київ – Десна, під час руху користувався засобами зв’язку (мобільним телефоном), тримаючи телефон у руці.

          На позивача накладено стягнення у виді штрафу 425 грн.    

      Відповідно до п. 2.9 (д) Правил дорожнього руху України водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці.

      Згідно зі статтями 8 і 19 Конституції України та ст. 9 КАС України, суд при розгляді цієї справи, виходить з принципів верховенства права й законності, відповідно до яких органи державної влади, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.  

    Частиною 2 ст. 122 КУпАП передбачено відповідальність за користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв’язку.

    Вирішуючи цю справу, суд зазначає, що згідно ст.. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом тощо.

    Відповідно до вимог ст. 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян.

    Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази на своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

    Зі складеного протоколу вбачається, що при його підписанні ОСОБА_1 посилався на виконання виборчого завдання і в своїх діях ознак правопорушення не вбачав.

    Такі застереження є суб’єктивними і на вимогах закону не ґрунтуються.

    Разом з тим з позову та матеріалів про адміністративне правопорушення не вбачаються дані щодо інших обставин події, за яких ОСОБА_1 засобами зв’язку, під час руху транспортного засобу не користувався.

    Доводи позову про неправомірні дії відповідача є непереконливими і необґрунтованими, якими фактичні дані викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не спростовуються.

    За таких обставин, суд вважає, що відповідач правомірно притягнув позивача до адміністративної відповідальності за недотримання вимог п. 2.9 (д) Правил дорожнього руху України, а тому підстав для скасування оскаржуваної постанови не вбачається.

    Відтак порушених прав позивача, які б підлягали захистові в цій справі, судом не виявлено, а тому підстав до задоволення позову суд не вбачає.

      На підставі викладеного та  керуючись статтями 160-163 КАС України,    

вирішив:

в задоволенні позову відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

  Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація