Судове рішення #1315410

                                            Справа № 2-4959/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 квітня 2007 року Московський районний суд м. Харкова, у складі:

Головуючого судді Погасій О.Ф. При секретарі        Ісаєнко І.А.

Розглянувши у.відкритому судовому засіданні у м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання особи таким, що втратив право користування житловим приміщенням , -

ВСТАНОВИВ:

22.02.2007 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом,  в якому просить суд визнати відповідача по справі ОСОБА_2.  таким , що втратив право користування житловим приміщенням,  та  зобов*язати  відділ  у  справах  громадянства, міграції,  реєстрації  фізичних  осіб  Московського  РВ  ГУ  МВС України   в   Харківській   області   зняти   ОСОБА_2.   з реєстраційного обліку. В обґрунтування своїх вимог вказував, що відповідно до свідоцтва про право власності від 06.07.2000 року проживає у квартирі АДРЕСА_1,   зі   своєю   дружиною   ОСОБА_3. Також, у зазначеній квартирі зареєстрований, але не проживає його син, відповідач по справі, ОСОБА_2., який після закінчення навчання у Харківському ВВКІУ ПВ у 1993 році перебуває на   військовій службі на підставі контракту у Збройних Силах  Російської  Федерації,  з  1997  року  є  громадянином Російської  Федерації.   07.06.1999  року  відповідачем  була направлена  офіційна  заява  адресована  на  ім*я  начальника паспортного відділу МВМ Московського районного  виконкому м. Харкова з проханням виписати його з квартири АДРЕСА_1. Вказана заява не була задоволена. За даними паспорту відповідача, він зареєстрований та  проживає  разом  зі  своєю  сім'єю  за  адресою:  АДРЕСА_2.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, просив позов задовольнити повністю.

Відповідач про час та дату слухання справи повідомлявся належним чином, однак в судове засідання не з*явився. Надав суду заяву в якій визнає вимоги позивача, не заперечує проти їх задоволення судом, просить справу слухати у його відсутність.

Представник третьої особи відділу у справах громадянства, міграції, реєстрації фізичних осіб Московського РВ ГУ МВС України в Харківській області в судове засідання не заявився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву в якій просить слухати справу у його відсутність.

Вислухавши пояснення позивача, перевіривши та оцінивши представлені по справі докази, суд вважає що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

 

2

Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до свідоцтва про право власності від 06.07.2000 року позивач ОСОБА_1. проживає у квартирі № АДРЕСА_1, зі своєю дружиною ОСОБА_3. Також у зазначеній квартирі зареєстрований, але не проживає його син,' відповідач по справі, ОСОБА_2., який після закінчення навчання у Харківському ВВКІУ ПВ у 1993 році перебуває на військовій службі на підставі контракту у Збройних Силах Російської Федерації, з 1997 року є громадянином Російської Федерації. 07.06.1999 року відповідачем була направлена офіційна заява адресована на ім*я начальника паспортного відділу МВМ Московського районного виконкому м. Харкова з проханням виписати його з квартири АДРЕСА_1. Вказана заява не була задоволена. За даними паспорту відповідача, він зареєстрований та проживає разом зі своєю сім'єю за адресою: АДРЕСА_2.

Згідно ст. 167 ч.2 ЖК України - у разі вибуття наймача та членів його сім*ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваними з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває на вся сім*я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім*ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Судом встановлено, що відповідач вибув зі спірної квартири на постійне проживання до іншого населеного пункту в 1999 році, а тому втратив право користування спірним житлом.

На підставі вищевикладеного суд задовольняє позов частково, визнає відповідача таким, що втратив право користування спірним житловим приміщенням, а в останній частині в задоволенні позову відмовляє, оскільки відділ у справах громадянства , імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ МУМВС України в Харківській області не є відповідачем по справі, та не порушував прав позивача.

Керуючись ' ст.ст.27,31,57,118,208,209,213-215,218,222,223 ЦПК України, ст.167 ч.2 ЖК України, суд -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_2таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1, , зняти його з реєстраційного обліку за вказаною адресою.

В останній частині в задоволенні позову відмовити . Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.2 95 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація