Судове рішення #1315633
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ                  Справа 2-594\2007 р.

Іменем               України

24  квітня 2007 року                  Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого:  Мужика І.І.

Секретаря:   Остап*юк М.Д.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання   неповнолітніх дітей,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання   неповнолітніх дітей.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю і суду пояснила,що з відповідачем по справі вона перебувала в зареєстрованому шлюбі,однак 19.11.2002 року їх шлюб розірвано згідно рішення Надвірнянського районного суду.В даному шлюбі в них народилося двоє дітей: син - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочка - ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,які проживають разом з нею та знаходиться на її утриманні та вихованні.Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає,що дає їй право на звернення до суду з позовом про стягнення з останнього аліментів на утримання дітей,оскільки вона не має змоги сама утримувати дітей,а сім*я знаходиться у важких матеріальних умовах.Просить позов задоволити та постановити рішення про стягнення з відповідача - ОСОБА_2, аліментів в її користь на утримання дітей:сина - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочки - ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у твердій грошовій сумі по 250 грн. щомісячно на дитину до досягнення нею повноліття..

Відповідач в судове засідання не прибув,про час і місце слухання справи повідомлений вчасно по останньому місці проживання, а тому суд відповідно до вимог ст 169 ч. 4 ЦПК України прийшов до висновку про можливість слухання справи у відсутності відповідача по справі на підставі наявних у ній даних чи доказів(постановляє заочне рішення).

Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши докази, представлені сторонами на виконання вимог ст.60 ЦПК України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з"ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення,виходячи з наступних підстав.

В судовому засіданні встановленого сторони по справі перебували в зареєстрованому шлюбі,однак їх шлюб розірвано в судовому порядку.Від шлюбу народилося двоє дітей: син -ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочка - ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,які проживають разом з позивачкою та перебувають на її утриманні і вихованні.Сторони по справі проживають окремо,проте відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.Крім того,відповідач не займається вихованням дітей.

Відповідно до ст. ст. 180,181 Сімейного Кодексу України батьки зобов*язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття,а за рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частці від доходу їх матері,батька Д (або) у твердій грошовій сумі.

 

2

З врахуванням обставин справи,матеріального становища дитини та платника аліментів,що він має мінливий та нестабільний дохідні взмозі надавати матеріальну допомогу на утримання дітей в розмірі,який визначила позивач,суд прийшов до висновкудцо розмір аліментів може бути визначений судом щомісячно у твердій грошовій сумі по 175 грнна кожну дитину.

На підставі ст.ст.180,181,183 СК України, керуючись ст.ст,88, 213-215,217,223,367 ЦПК України,суд,-

ВИРІШИВ:

Позов - задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, 1971 року народження,жителя АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1на утримання дітейхина - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочки - ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження в твердій грошовій сумі в розмірі по 175 грн.щомісячно (на кожну дитину).

Стягнення аліментів розпочати з 29.03.2007 року і проводити до повноліття дітей.

Стягнути з ОСОБА_251 грн. судового збору по справі в дохід держави,а також 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

Заочне рішенння може бути переглянуте судом,що його ухвалив,за письмовою заявою відповідача.Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщоо заяву про апеляційне оскарження не було подано.У разі подачі заяви про апеляційне оскарження,але апеляційна скарга не була подана у строк,рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення,апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Надвірнянський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація