Судове рішення #13156467

Справа №1-132/2010 р.

В И Р О К

Іменем України

13 квітня 2010 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого:     Сливи Ю.М.,

при секретарі:                                        Гордієнко І.С.,

з участю прокурорів:     Слизькоухої О.В., Оніщенко П.В.,

адвоката     ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпіні кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Пухівка Броварського р-ну Київської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, українки, громадянки України, вдови, з вищою освітою, працюючої головним бухгалтером ДП «Укрдержліспроект», раніше не судимої,

у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 364 ч.1, 366 ч. 1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

26.02.2009 року ОСОБА_2, будучи службовою особою, працюючи на посаді головного бухгалтера ДП «Укрдержліспроект», вчинила злочини, передбачені ст. 364 ч.1 КК України – зловживання службовим становищем; ст. 366 ч.1 КК України – службове підроблення.

Дані злочини ОСОБА_2 вчинила при наступних обставинах:

26.02.2009 року головним бухгалтером ДП «Укрдержліспроект» ОСОБА_2 підписано та подано до Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт Ф 10-ПІ за 2008 рік (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики №42 від 10.02.2007 року) щодо кількості працевлаштованих на підприємстві інвалідів.

Із звіту вбачається, що середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві в 2008 р. становила 374 особи, з них: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, складала 15 осіб. При цьому норма штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", складає 15 осіб.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31.01.2007 року встановлено порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування. Відповідно до зазначеного порядку, звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Відповідно до затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31.01.2007 року порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, підприємства, установи, організації, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, сплачують адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Разом з цим, в ході проведеного слідства встановлено, що протягом 2008 р. на ДП «Укрдержліспроект» працювали лише 13, а не 15 інвалідів, як було зазначено у звіті Ф 10-ПІ.

Згідно довідки Ірпінської міжрайонної МСЕК, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які були враховані у звіті ОСОБА_2 як інваліди, в 2008 р. не мали встановленої відповідно до вимог чинного законодавства інвалідності.

За результатами перевірки, прокуратурою міста Ірпеня на ім'я керуючого Київським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів внесено припис про усунення порушень вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", який зазначеним Фондом задоволено, а ДП ВО «Укрдержліспроект» за 2008 р. за не створення необхідної кількості робочих місць для інвалідів нараховані адміністративно-господарські санкції та пеню у розмірі 51150,26 грн.

ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного бухгалтера ДП ВО «Укрдержліспроект», будучи службовою особою, виконуючи організаційно-розпорядчі обов'язки та здійснюючи заходи, спрямовані на надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства, 26.02.2009 р. виготовила за 2008 р. звіт Ф-10ПІ, внесла до нього завідомо неправдиві відомості щодо працевлаштування на підприємстві 15, а не 13 інвалідів, як було в дійсності, та, ввівши в оману генерального директора ДП ВО «Укрдержліспроект», підписала в останнього та подала зазначений звіт до Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, тим самим внесла в офіційний документ завідомо неправдиві відомості, вчинивши службове підроблення.

За результатами розгляду зазначеного звіту Київським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, не було нараховані ДП ВО «Укрдержліспроект» адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для інвалідів на загальну суму 51150,26 грн.

Крім того, головний бухгалтер ДП ВО «Укрдержліспроект» ОСОБА_2, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, в інтересах третіх осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, внесла до офіційного документу (Ф-10ПІ за 2008р.) завідомо неправдиві відомості щодо працевлаштування на підприємстві 15, а не 13 інвалідів, як це було в дійсності, що, у свою чергу, спричинило істотну шкоду державним інтересам, а саме - ненадходження до Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 51150,26 грн.

У судовому засіданні підсудна ОСОБА_2  вину в скоєному злочині визнала повністю та показала, що з 1995 року вона працює на посаді головного бухгалтера на вказаному підприємстві. У її обов’язки входить складання всіх звітів та передача їх у державні заклади. Використовуючи своє службове становище, вона умисно внесла неправдиві відомості, щодо кількості інвалідів на підприємстві, внаслідок чого було заподіяно шкоду державним інтересам. Стверджує, що кається у вчиненому, зробила належні висновки та більше ніколи не стане на злочинний шлях. Просить врахувати, що вона є пенсіонером та на даний час всі збитки відшкодовані.  

У зв’язку з повним визнанням підсудною своєї вини в скоєному  злочині, визнанням кваліфікації його дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене допитом підсудної.  

Дії підсудної ОСОБА_2  правильно кваліфіковані за:

-   ст. 364 ч. 1 КК України, як умисне, в інтересах третіх осіб, використання свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило істотну шкоду державним інтересам (зловживання службовим становищем);

-   ст. 366 ч. 1 КК України, як внесення службовою особою до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей (службове підроблення).

При обранні міри покарання суд враховує, що підсудна скоїла злочини, які відносяться до категорії невеликої тяжкості.

Підсудна ОСОБА_2  є особою пенсійного віку, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, працює, позитивно характеризується за місцем проживання та роботи.

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудної суд знаходить: щире каяття в скоєнні злочинів; добровільне відшкодування завданих збитків.

Обставин, що обтяжують покарання підсудної суд по справі не знаходить.

За даних обставин, враховуючи дані про особу підсудної, а саме: її вік, позитивні характеристики, а також наявні пом’якшуючі обставини: щире каяття в скоєнні злочинів та добровільне відшкодування завданих збитків, суд приходить до висновку, що виправлення підсудної можливе без ізоляції її від суспільства, при цьому, суд вважає за можливе при призначенні ОСОБА_2 покарання за ст. 364 ч. 1 КК України, застосувати ст. 69 КК України та перейти до іншого, більш м’якого виду покарання, а саме: у вигляді штрафу.

Взявши до уваги вищевказані обставини, при призначенні ОСОБА_2 покарання за ст. 366 ч. 1 КК України, суд, з урахуванням ст. 61 КК України, вважає за можливе призначити їй покарання також у вигляді штрафу.

 

При цьому, враховуючи тяжкість злочинів, особу підсудної, її позитивні характеристики та наявність пом’якшуючих обставин: щире каяття в скоєнні злочинів та добровільне відшкодування завданих збитків, суд вважає за можливе, застосувавши ст. 69 КК України, не застосовувати щодо підсудної додаткове покарання, визначене санкціями ст.ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України, у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

ОСОБА_2  визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України та призначити їй покарання:

- за ст. 364 ч. 1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, у виді штрафу в сумі 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень;

- за ст. 366 ч. 1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

На підставі ст. 70 КК України остаточну міру покарання ОСОБА_2 визначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді штрафу в сумі 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень.

          Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 до обрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.

На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію на протязі 15 діб із моменту проголошення вироку.

Суддя                                                                                                    Ю.М. Слива

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація