ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №2а-25/2007 р.
8 травня 2007 року м.Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі:головуючого - судді Вінтоняк М.Б
секретаря Скоблей О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1до Управління МВС України в Івано-Франківській області ,третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови у перерахунку пенсії і виплаті вихідної допомоги неправомірною
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом в суд до Управління МВС України в Івано-Франківській області , третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови у перерахунку пенсії і виплаті вихідної допомоги неправомірною мотивуючи тим, що з 23.12.2005 року йому призначено пенсію за вислугу років. Розрахунок пенсії йому було проведено з наступних видів грошового забезпечення посадового окладу в розмірі 110 грнюкладу за звання в розмірі 105 грн.,надбавки за вислугу років в розмірі 25%-53 грн.75 коп.,надбавки за особливі умови служби 50%-107 грн.50 коп.,100% надбавку в розмірі 268 грн.75 коп., надбавки дільничному 10 %-в розмірі 21 грн.50 коп., надбавки за роз*їздний характер роботи 10%-11 грн. При нарахуванні пенсії в суму грошового забезпечення не включено надбавку за безперервну службу 50 % в сумі 199 грн.87 коп. та 33,3 % премії в сумі 133 грн.11 коп. Станом на
23.12.2005 року його грошове забезпечення мало складати 1010 гривнів і з даного грошового
забезпечення його пенсія повинна була складати 596 грн. 18 коп.
Крім цього йому не виплачено вихідну допомогу в сумі 7070 гривнів.
12.01.2006 року відповідач відмовив йому у перерахунку пенсії і виплаті вихідної допомоги.
В судовому засіданні позивач позов підтримав і просить постановити рішення ,яким визнати
неправомірною відмову відповідача у перерахунку йому пенсії і виплаті вихідної
допомоги і зобов*язати відповідача зробити перерахунок призначеної йому пенсії з
врахуванням його права на надбавку за безперервну службу в розмірі 50% і 33,3% премії і
виплатити йому вихідну допомогу в сумі 7070 гривнів.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав і суду пояснив, що позивач звільнився із служби в органах внутрішніх справ 27.12.1982 року . Йому призначено пенсію за вислугу років 23.12.2005 року згідно рішення Надвірнянського районного суду від 28.03.2006 року. В грошове забезпечення із якого проводилося нарахування пенсії позивачу включено: основні види грошового забезпечення : оклад за останньою штатною посадою,займаною перед звільненням, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років і додаткові види грошового забезпечення,що надаються щомісячно. У розрахунок пенсії позивачу не включено надбавку за безперервну службу в розмірі 50% у відповідності до Указу Президента України від 24.04.2003 року „Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу" та преміальну надбавку в розмірі 33,3% згідно п.З Указу
2
Президента України від 4.10.1996 року №926 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" так як дані надбавки позивач не отримував,вони запроваджені після звільнення його з органів внутрішніх справ і не носять обов*язкового характеру,а здійснюються в межах асигнувань,що виділяються на утримання цих органів за рішенням керівника . Права на грошову допомогу ,яка надається при звільненні із служби в органах внутрішніх справ і виході на пенсію у позивача немає,так як він він звільнений із служби 27.12.1982 року за службову невідповідність в атестаційному порядку. В 1982 році йому виплачено вихідну допомогу в розмірі 310 гривнів. На даний час згідно ст..9 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців., осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб " , п.10 Постанови KM України №393 від 17.07.1992 року „Про порядок обчислення вислуги років,призначення та виплати пенсій та грошової допомоги особам офіцерського складу,прапорщикам,мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом,особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" передбачено, що грошова дорога при звільнені із служби за службовою невідповідністю не виплачується.Просить в позові відмовити.
Третя особа представник Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в судове засідання не з*явився з невідомих суду причин. Прпо час і місце слухання справи повідомлений. Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази,вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав:
Судом встановленого проходив службу в органах внутрішніх справ з 12.01.1970 року до 27.12.1982 року. 27.12.1982 року його звільнено із служби по службовій невідповідності в атестаційному порядку із виплатою вихідної допомоги в розмірі 312 гривнів.Позивачу 23.12.2005 року призначено пенсію за вислугу років згідно рішення Надвірнянського районного суду від 28.03.2006 року.
У відповідності із ст. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", ст. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 „ Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби" і ст.108 ,109 Положення „Про порядок призначення та виплати в Міністерстві Оборони України державних пенсій і допомог військовослужбовцям та членам їх сімей", затвердженого 8.08.1994 року міністром оборони України при обчисленні пенсій, які призначаються військовослужбовцям у грошове забезпечення включаються: оклад за остатньою штатною посадою перед звільненням; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років; додаткові види грошового забезпечення, що надаються щомісячно і виплачуються військовослужбовцю на день звільнення з військової служби. Розрахунок пенсії позивачу проведено з наступних видів грошового забезпечення посадового окладу в розмірі 110 грн,окладу за звання в розмірі 105 грн.,надбавки за вислугу років в розмірі 25%-53 грн.75 коп.,надбавки за особливі умови служби 50%-107 грн.50 коп.,100% надбавку в розмірі 268 грн.75 коп., надбавки дільничному 10 %-в розмірі 21 грн.50 коп., надбавки за роз*їздний характер роботи 10%-11 грн.
В грошове забезпечення позивачу правомірно не включена надбавка за безперервну службу в розмірі 50%,яка передбачена Указом Президента України від 24.04.2003 року „Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу" та преміальна надбавка в розмірі 33,3% згідно п.З Указу Президента України від 4.10.1996 року №926 „Про умови грошового забезпечення осіб
3
рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" так як дані надбавки відносяться до додаткових видів грошового забезпечення , позивач не отримував їх під час служби,вони запроваджені після звільнення його з органів внутрішніх справ і не носять обов*язкового характеру,а здійснюються в межах асигнувань,що виділяються на утримання цих органів за рішенням керівника органів внутрішніх справ. Згідно ст..9 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців., осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб " , п. 10 Постанови KM України №393 від 17.07.1992 року „Про порядок обчислення вислуги років,призначення та виплати пенсій та грошової допомоги особам офіцерського складу,прапорщикам,мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом,особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" передбачено, що грошова дорога при звільнені із служби за службовою невідповідністю не виплачується.
При таких обставинах суд вважає,що відповідач правомірно 12.01.2006 року відмовив позивачу в перерахунку пенсії і виплаті вихідної допомоги,так як вимоги позивача є безпідставними.
На підставі ст.9, 12,43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", п.10 Постанови KM України №393 від 17.07.1992 року „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій та грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" , керуючись ст.. 160,161, 162,163 Кодексу Адміністративного судочинства України суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1до Управління MB С України в Івано-Франківській області ,третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови у перерахунку пенсії і виплаті вихідної допомоги неправомірною відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до Львівського апеляційного адміністративного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови , апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.