Судове рішення #1315698
Справа № 2-46

Справа № 2-46

2007 року

 

РІШЕННЯ

 ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

21 березня 2007 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Максимович Г.В.,

при секретарі - Вовкович О.В.

за участю:

позивача - ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Іллічівського міського суду Одеської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення грошової суми набутої без достатніх на те підстав, -

ВСТАНОВИВ:

До Іллічівського міського суду Одеської області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2в якому просить:

·       стягнути з ОСОБА_23710 гривень, які набуті без достатніх підстав;

·       стягнути з ОСОБА_25000 гривень моральної шкоди.

Позивач у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та пояснила, що 27 квітня 2004 року вона з відповідачем уклала договір завдатку, в забезпечення придбання 1/2 частки АДРЕСА_1, який нотаріально посвідчений не був. Вона передала відповідачу 3710 гривень вважаючи зазначену завдатком, але відповідач відмовилась повертати гроші та нотаріально посвідчувати договір чим було завдано їй моральну шкоду у розмірі 5000 гривень

28 лютого 2005 року (а.с.48-56), відповідач ОСОБА_2 зазначила, що проживає в АДРЕСА_1, але вона за зазначеною нею адресою не проживає, що підтверджується конвертами.

Частина 1 статті 77 ЦПК України передбачає,- сторони, які беруть участь у справі зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місця знаходження судова повістка відсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою не проживає або не знаходиться.

Враховуючи, що відповідач не повідомила суд про зміну місця проживання та судові повістки у зв'язку з цим повертаються, то суд вважає, що відповідач повідомлений про час та місце розгляду справи, не повідомила про причини неявки, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у заочному порядку.

Третя особа звернулась із заявою про розгляд справи за їх відсутності, та їх заява була судом задоволена.

 

2

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх при заочному розгляді справи.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши та дослідивши докази, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

27 квітня 2004 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали договір про те, що ОСОБА_1 має намір придбати 1/2 частку АДРЕСА_1та у забезпечення договору ОСОБА_1 передає ОСОБА_2 3710 гривень. Зазначений договір укладений на ПП «Олігарх», що підтверджується договором (а.с.6,7).

На ЗО червня 2004 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 домовились нотаріально укласти договір на придбання Ч частки АДРЕСА_1, однак ОСОБА_2 відмовилась від укладення договору, що підтверджується поясненнями позивача.

Стаття 657 ЦК України передбачає, - договір купівлі-продажу жилого будинку укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Частина 1 статті 220 ЦК України передбачає,- у разі не додержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.

Із викладеного суд дійшов висновку, що так, як договір від 27 квітня 2004 року про завдаток між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 нотаріально не посвідчений то він є нікчемним.

Частина 1 статті 1212 ЦК України,- особа, яка набула майно без достатньої правової підстави зобов'язана повернути потерпілому це майно.

Із зазначеного суд дійшов висновку, що 3710 гривень, які ОСОБА_2 отримала від ОСОБА_1 27 квітня 2004 року набуті нею безпідставно а тому підлягають поверненню позивачеві.

Окрім того ОСОБА_1 душевно страждала, були порушені її життєві зв'язки із-за дій ОСОБА_2, яка обіцяла їй продати Ч частку будинку. Але потім відмовилась від цього в наслідок чого ОСОБА_1 була спричинена моральна шкода у сумі 5000 гривень.

Частина 1 статті 23 ЦК України,- особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Частина 1 статті 1167 ЦК України передбачає, моральна шкода завдана фізичній особі неправомірними діями відшкодовується особою, яка її завдала за наявності її вини.

Із зазначеного суд дійшов висновку, що вимога ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення 5000 моральної шкоди підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_13710 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_15000 гривень моральної шкоди.

 

3

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1судовий збір у розмірі 59,50 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір у розмірі 27,50 гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Іллічівський міський суд Одеської області в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 2 95 ч. 4 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація