Справа № 22-ц- 480/2011рік. Головуючий 1 інстанції: - Бондаренко В.М.
Категорія: договірні. Суддя-доповідач: - Кокоша В.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2011 року. Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого-судді : - Кокоші В.В.,
суддів : - Бобровського В.В., Шевченко Н.Ф.,
при секретарі: - Назаренко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 10 вересня 2010 року по справі за позовом ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_6 - про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Валківського районного суду Харківської області від 10 вересня 2010 року відкрито провадження у справі за позовом ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитним договором, а також призначено попереднє судове засідання на 30 вересня 2010 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_6, посилаючись на порушення судом правил територіальної підсудності при відкритті провадження у справі, просить скасувати ухвалу суду та направити справу за підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу суду без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Відкриваючи провадження у справі, суд виходив з того, що вказаний спір підсудний Валківському районному суду Харківської області.
Такий висновок суду відповідає нормам процесуального права.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною 1 ст. 109 ЦПК України визначено, що позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Згідно з ч. 1 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_6 зареєстрований у встановленому законом порядку за адресою: АДРЕСА_1, яка відноситься до територіальної юрисдикції Валківського районного суду Харківської області.
З огляду на це, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про те, що справа за позовом ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитним договором підсудна Валківському районному суду Харківської області.
Доводи апеляційної скарги ОСОБА_6 про те, що пунктом 10.1 кредитного договору №398-КЕК-08 від 12 лютого 2008 року, укладеним між ним та ВАТ «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ВАТ «Кредитпромбанк» передбачено, що будь-які цивільні справи, які виникають з приводу виконання сторонами цього договору, підлягають вирішенню в Дзержинському районному суду м. Харкова, не муть бути прийняті судовою колегією до уваги.
Законом України №2453-VІ від 7 липня 2010 року виключено ст. 112 ЦПК України (договірна підсудність), яка надавала сторонам право визначати письмово територіальну підсудність розгляду справи.
Інші доводи апеляційної скарги ОСОБА_6, не є суттєвими та висновків суду першої інстанції не спростовують.
Зважаючи на те, що ухвала суду про відкриття провадження у справі постановлена з додержанням норм процесуального права, підстав для її скасування судова колегія не вбачає.
Керуючись ст. ст. 303, 304, п. 1 ч. 2 ст. 307, п. 1 ч. 1 ст. 312, ст. 313, п. 4 ч. 1 ст. 314, ст. ст. 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія,
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 10 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає, як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Головуючий:
Судді: